Czystość przede wszystkim

2017-03-03

W celu zapobiegania rozprzestrzenianiu się szkodliwych czynników biologicznych takich jak wirusy, grzyby czy bakterie, a także dla skrupulatnego przestrzegania wymogów sanitarnych dotyczących prowadzenia gabinetu, niezbędne jest stosowanie skutecznych, jak i bezpiecznych preparatów dezynfekujących. Mówiąc o dezynfekcji mamy na myśli zarówno przestrzeganie czystości rąk i skóry, a także narzędzi oraz powierzchni w gabinecie, szczególnie tych używanych podczas zabiegów.

Wysoki poziom higieny to jedno z najczęstszych, stawianych zaraz po jakości i skuteczności usług, oczekiwań Klientów. Dlatego czynnik ten ma tak decydujący wpływ na ponowną wizytę Klienta, a także przekazanie pozytywnej opinii o gabinecie. Poruszając temat higieny i czystości w gabinecie nie można zapomnieć także o osobach tam pracujących, gdyż to właśnie oni narażeni są codziennie na dużą ilość, różnego rodzaju zagrożeń o charakterze biologicznym. W związku z tym mając na uwadze zapewnienie bezpieczeństwa sobie, swoim pracownikom i Klientom warto bliżej przyjrzeć się możliwościom i rodzajom dostępnych środków dezynfekujących. W zależności od przeznaczenia preparaty te dzielą się na alkoholowe i bezalkoholowe.

Środki zawierające alkohol przeznaczone są do dezynfekcji aparatury medycznej, sprzętu rehabilitacyjnego (foteli, łóżek), płyt akrylowych, szyb, pulpitów, blatów oraz wszelkich innych urządzeń i powierzchni odpornych na działanie alkoholi. Cechuje je szerokie spektrum działania obejmujące bakterie (włącznie z Tbc), grzyby i wirusy osłonione (HBV, HCV, HIV), Adeno, Papova, Rota. Mimo silnego działania produkty te są w pełni bezpieczne dla pacjentów, co jest potwierdzone faktem stosowania wybranych z nich na oddziałach pediatrycznych czy do dezynfekcji inkubatorów. W zależności od potrzeb preparaty dostępne są w różnych postaciach np. szybkoschnącego sprayu, bądź doskonale kryjącej pianki.

Natomiast środki bezalkoholowe to produkty przeznaczone do powierzchni wrażliwych na działanie alkoholu np. przedmiotów z akryli i pleksi. Braku alkoholu w składzie nie zmniejsza skuteczności ich działania - preparaty te charakteryzuje obszerny zakres działania mikrobójczego wobec bakterii, prątków, grzybów, czy wirusów w tym wirusów Noro i Polio.

Dodatkowo pula produktów bezalkoholowych przeznaczona jest do dezynfekcji skóry i rąk. Z jednej strony środki te, dzięki łagodnemu działaniu, chronią i pielęgnują skórę, z drugiej zaś zapewniają działanie mikrobójcze (bakterie MRSA /ORSA oraz ESBL - pałeczki Gram-ujemne oraz wszystkie wirusy osłonione łącznie z HBV, HCV i HIV), dlatego są nieodzownym preparat higieniczny wymaganym w gabinetach rehabilitacyjnych czy kosmetycznych.

Żel antybakteryjny do rąk EkaMedica o działaniu antybakteryjnym i antywirusowym. Substancją czynną w żelu EkaMedica jest chlorheksydyna, czyli skutecznie i silnie działający środek dezynfekujący i antyseptyczny. Jej obecność sprawia, że żel do dezynfekcji rąk skuteczne usuwa 99,9% wirusów, bakterii oraz grzybów obecnych na skórze dłoni.

Żel antybakteryjny do rąk Dermosecure to w 100% naturalny produkt, który zapewnia ochronę przed bakteriami i wirusami na poziomie 99,9% (także przed koronawirusem SARS-CoV-2). Obecność 70% alkoholu zapewnia wysoką skuteczność żelu i sprawia, że ryzyko zarażenia koronawirusem i innymi chorobami w wyniku kontaktu z brudnymi dłońmi maleje niemal do zera. Wypróbuj żel do dezynfekcji Dermosecure.

Pamiętaj, że żel do dezynfekcji rąk lub płyn do dezynfekcji rąk to niezwykle skuteczny sposób ochrony przez wirusami i bakteriami, dlatego warto jest mieć zawsze pod ręką żel antybakteryjny do rąk.

Pragnąc dostarczyć naszym Klientom wysokiej klasy produkty spełniające ich oczekiwania dotyczące efektywności i bezpieczeństwa działania, naszą ofertę rozszerzyliśmy o alkoholowe i bezalkoholowe preparaty do dezynfekcji powierzchni i skóry marki Ecolab. Wysoka skuteczność dezynfekcji proponowanych przez nas produktów, a także potwierdzone bezpieczeństwo ich stosowania to podstawowe cechy, dzięki którym osoby prowadzące gabinety oraz rehabilitanci coraz chętniej sięgają po takie rozwiązania.

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2017
Zaufane Opinie IdoSell
4.76 / 5.00 2124 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-11-28
Miły i rzetelny kontakt
2023-11-25
Ok
pixel