Drenaż limfatyczny - bezpieczny sposób na zdrowe i lekkie nogi

Dolegliwości ze strony nóg dotykają coraz większą liczbę osób, niezależnie od wieku. Osoby te skarżą się na uczucie ciężkości, swędzenie, stany zapalne skóry, pajączki, żylaki, obrzęki i stwardnienia wokół kostek, a także całego podudzia. Niestety często są schorzenia postępujące, dlatego istotne jest, aby już we wczesnym etapie rozpocząć leczenie.
Istnieje wiele metod mniej lub bardziej integracyjnych. Jedną z nich jest drenaż limfatyczny. Pobudza on przepływ limfy przez naczynia limfatyczne, które odpowiadają za gromadzenie i odpływ zbędnych produktów przemiany materii z tkanek ciała. Jeżeli układ limfatyczny pracuje prawidłowo przepływają przez niego około cztery litry płynu każdego dnia. Uszkodzenie naczyń limfatycznych wskutek zranienia, zabiegu chirurgicznego, infekcji i tym podobnych, prowadzi do zaburzenia funkcjonowania całego układu i w następstwie limfa nie ma gdzie odpłynąć i gromadzi się w tkankach. Drenaż limfatyczny wykorzystuje znajomość anatomii oraz fizjologii ludzkiego układu krążenia (układ sercowo-naczyniowy oraz układ chłonny). Stymuluje on aktywność wszystkich przewodów limfatycznych, dzięki czemu wznawia przepływ limfy w krytycznych miejscach, poprawia przepływ krwi oraz przyspiesza metabolizm w tkankach i wymianę płynów w organizmie.
Przy stojącym lub siedzącym trybie życia, krew w nogach nie krąży odpowiednio. Zastawki w naczyniach nie funkcjonują prawidłowo, co powoduje, że krew wraca i naciska na ściany żył, które rozciągają się i nie wracają do pierwotnego kształtu.
- VenenWalker Basic - zawiera mankiety osłaniające podudzia oraz stopy.

- VenenWalker Pro - zawiera mankiety osłaniające całą nogę oraz stopy.
Wskazania medyczne:
- opuchnięte nogi zdiagnozowane przez lekarza jako: chore żyły, żylaki występujące w czasie ciąży, obrzęk układu limfatycznego, zatory),
- owrzodzenie nóg spowodowane zaburzeniami krążenia,
- zapobieganie zakrzepicy,
- pomoc przy gojeniu się ran po operacji,
- przekrwienie spowodowane urazem stawu lub nadmiernym wysiłkiem - doskonałe wsparcie leczenia kontuzji u sportowców,
- leczenie bólów mięśniowych,
- opuchlizna spowodowana naciągniętym mięśniem lub skręceniem.
Wskazania w medycynie estetycznej:
- żylaki i tzw. pajączki,
- obrzęk nóg występujący w związku z brakiem wystarczającej ilości ruchu lub siedzącym lub stojącym trybem pracy,
- nienaturalny wzrost tkanki łącznej, jak np. cellulit,
- bóle mięśni, zwłaszcza u sportowców.
Zastosowanie domowe:
- urazy sportowe,
- bóle mięśni (zwłaszcza u sportowców),
- siniaki,
- skręcenia,
- krwotoki,
- cellulit,
- żylaki,
- drobne zatory w żyłach,
- obrzęki,
- uczucie ciężkości,
- drobne zaburzenia krążenia w tętnicach.