Elektrostymulatory dla sportowców - uzupełnienie treningów, regeneracja, rehabilitacja

2017-06-20
Elektrostymulatory dla sportowców - uzupełnienie treningów, regeneracja, rehabilitacja

W ostatnich latach znacznie wzrosła świadomość powiązania aktywności fizycznej ze zdrowiem, a co za tym idzie coraz częściej podejmowanie jakiejkolwiek aktywności fizycznej np. udział w treningu, wieczorny bieg itp traktowane jest jako integralny element codziennego rytmu życia.

Doskonałym uzupełnieniem prowadzonych treningów, czy też opcją regeneracji po wysiłku lub rehabilitacji po kontuzjach są specjalne elektrostymulatory, które cieszą się dużym powodzeniem w segmencie sportowym. Są wykorzystywane w rehabilitacji sportowej, w treningu sportowym, zarówno w gabinetach fizjoterapii, jak indywidualnie przez sportowców.

Prezentujemy elektrostymulatory marki Globus dedykowane sportowcom, uprawiającym sport zawodowo, jak i amatorsko.

Dobierz elektrostymulator do uprawianej przez Ciebie dyscypliny sportu.

 

Elektrostymulator Globus Runner PRO 4 kanałowy dla biegaczy


Profesjonalny elektrostymulator dla biegaczy, posiadający w sumie 254 programy. Stanowi on doskonałe rozwiązanie dla osób uprawiających różne dyscypliny biegowe i chcących stosować zaawansowane zabiegi elektroterapii. Pozwala na wszechstronny trening różnych grup mięśniowych, co ma kluczowe znaczenie dla każdego biegacza przygotowującego się do zawodów. Poszczególne programy można bez problemu dostosować do indywidualnych potrzeb i zachować w jednym z 10 dostępnych profili użytkowników.


30 gotowych programów opracowanych specjalnie dla biegaczy zostało podzielonych na cztery sekcje:

 • przygotowanie fizyczne (Physical preparation) - poprawa formy fizycznej biegacza, wytrenowanie mięśni, które będą musiały sprostać długotrwałemu wysiłkowi, w tym specjalny program do biegów w terenie (trail),
 • zapobieganie (Prevention) - wzmocnienie niektórych partii mięśni za pomocą stymulacji EMS w celu ograniczenia ryzyka kontuzji oraz stanów zapalnych, często występujących u biegaczy,
 • bolesne kontuzje (Pain-Injuries) - składają się z kilku przeciwbólowych programów TENS i kilku programów mikroprądowych zorientowanych na leczenie podstawowych kontuzji spotykanych u biegaczy,
 • odnowa (Recovery) - mają za zadanie przyspieszyć i poprawić regenerację mięśni po treningu lub zawodach.

Zobacz więcej


Elektrostymulator Globus Soccer PRO 4 kanałowy dla piłkarzy


Elektrostymulator dedykowany dla piłkarzy nożnych ze specjalną grupą programów dedykowanych bramkarzom, posiadający w sumie 258 programów. Doskonałe uzupełnienie treningu, regeneracji po wysiłku oraz rehabilitacji po przebytych kontuzjach, dla osób uprawiających różne dyscypliny biegowe i chcących stosować zaawansowane zabiegi elektroterapii. Poszczególne programy można bez problemu dostosować do indywidualnych potrzeb i zachować w jednym z 10 dostępnych profili użytkowników.


34 gotowych programów opracowanych specjalnie dla piłkarzy zostało podzielonych na cztery sekcje:

 • przygotowanie fizyczne (Physical preparation) - poprawa formy fizycznej oraz struktur mięśniowych najbardziej istotnych w treningu piłkarskim. Poprawa wytrzymałości mięśni, siły eksplozywnej i reaktywnej, szybkości zmiany kierunku przy wysokich skokach,
 • zapobieganie (Prevention) - wzmocnienie niektórych partii mięśni za pomocą stymulacji EMS w celu ograniczenia ryzyka kontuzji oraz stanów zapalnych, często występujących u piłkarzy, w szczególności w stawie skokowym i kolanowym, a także wzmocnienie mięśni brzucha i ograniczenie urazów oraz kurczy mięśniowych,
 • bolesne kontuzje (Pain-Injuries) - składają się z kilku przeciwbólowych programów TENS i kilku programów mikroprądowych zorientowanych na leczenie typowych kontuzji układu mięśniowo-stawowego występujących wśród piłkarzy, stłuczeń, przykurczy itp,
 • odnowa (Recovery) - mają za zadanie przyspieszyć i poprawić regenerację mięśni po treningu lub zawodach. Pomagają pozbyć się zakwasów, rozluźniają napięte i przemęczone mięśnie.

Zobacz więcej


Elektrostymulator Globus Cycling PRO 4 kanałowy dla rowerzystów


Elektrostymulator dla aktywnych rowerzystów i zawodowych kolarzy, posiadający w sumie 270 programów. Doskonałe uzupełnienie treningu, regeneracji po wysiłku oraz rehabilitacji po przebytych kontuzjach. Poszczególne programy można bez problemu dostosować do indywidualnych potrzeb i zachować w jednym z 10 dostępnych profili użytkowników.


30 gotowych programów opracowanych specjalnie dla kolarzy zostało podzielonych na cztery sekcje:

 • przygotowanie fizyczne (Physical preparation) - poprawa formy fizycznej rowerzysty z podziałem grup mięśniowych istotnych w kolarstwie szosowym i górskim,
 • zapobieganie (Prevention) - wzmocnienie niektórych partii mięśni za pomocą stymulacji EMS w celu ograniczenia ryzyka kontuzji oraz stanów zapalnych, często występujących u rowerzystów,
 • bolesne kontuzje (Pain-Injuries) - kładają się z kilku przeciwbólowych programów TENS i kilku programów mikroprądowych zorientowanych na leczenie podstawowych kontuzji spotykanych u rowerzystów,
 • odnowa (Recovery) - mają za zadanie przyspieszyć i poprawić regenerację mięśni po treningu lub zawodach.

Zobacz więcej


Elektrostymulator 4-kanałowy Globus TRIATHLON


Profesjonalny elektrostymulator dla sportowców firmy Globus Italy, posiadający w sumie 419 programy. Doskonałe uzupełnienie treningu, regeneracji po wysiłku, czy w okresie rehabilitacji po kontuzjach. 60 gotowych programów sportowych dedykowanych dla triathlonistów dzięki parametrom stymulacji dobranym specjalnie dla biegaczy, rowerzystów i pływaków. Liczne programy przydatne dla osób uprawiających dowolne dyscypliny sportu. Jednocześnie wszechstronne rozwiązanie do elektroterapii w celu rehabilitacji medycznej, poprawy urody, czy nawet wzmacniania mięśni Kegla u kobiet. Program do jonoforezy pozwala na efektywną aplikację środków farmakologicznych poprzez skórę za pomocą prądów elektrycznych.

Zobacz więcej

Zaprezentowane elektrostymulatory posiadają zestawione niżej zaawansowane technologie umożliwiające dostosowanie terapii do indywidualnych potrzeb.

Programy własne

Możliwość tworzenia nowych programów i modyfikowania istniejących. Dzięki temu urządzenie jest wysoce elastyczne i może sprostać wszelkim wymaganiom. Każdemu programowi można przypisać własną nazwę, parametry stymulacji oraz ilość faz zabiegu.

Action Now

Normalne programy EMS z tą jedną różnicą, że każde pojedyncze działanie jest uruchamiane za pomocą przycisku „*”. Programy takie są szczególnie użyteczne przy łączeniu i synchronizacji stymulacji elektrycznej z działaniami dobrowolnymi.

Tryb 2+2

Pozwala na równoległe uruchomienie dwóch niezależnych programów (typu EMS i TENS), które mogą wykonywać zabiegi na dwóch różnych obszarach, lub u dwóch osób jednocześnie. Wykorzystujemy tutaj wszystkie 4 kanały, przy czym jeden program uruchamiamy na kanałach 1 i 2, a drugi program na kanałach 3 i 4.

Obsługa wielu użytkowników

Urządzenie może być stosowane przez w sumie przez 10 użytkowników, plus jeden użytkownik domyślny. Dzięki temu, lista "10 ostatnich programów" oraz programów "Ulubionych" może być spersonalizowana i dostępna dla każdego użytkownika oddzielnie. Każdy użytkownik ma przypisany kod dostępu.

Funkcja "Syncro Stim"

Pozwala na jednoczesną regulację intensywności stymulacji na wszystkich kanałach za pomocą dedykowanych przycisków "P+" i "P-".

Przy aż czterech kanałach, funkcja to może się okazać bardzo użyteczna.

Parametryzacja przebiegu programu

Gdy program jest już uruchomiony, istnieje możliwość zmiany niektórych parametrów stymulacji, jak: częstotliwość impulsów, szerokość impulsu oraz czas trwania bieżącej fazy zabiegu.

Automatyczna stymulacja

Funkcja trybu automatycznego "AUTO STIM" dostępna jest tylko dla stymulacji EMS oraz TENS. Pozwala użytkownikowi na wykonywanie programu w sposób automatyczny, bez regulacji intensywności. Poziom intensywności zostanie wtedy ustawiony automatycznie na taką wartość, jaka była wybrana podczas poprzedniego wykonywania danego programu.

Schemat rozmieszczenia elektrod

Przed uruchomieniem każdego predefiniowanego programu, na ekranie wyświetla się wizualizacja rozmieszczenia elektrod. Chociaż w celu prawidłowego ułożenia elektrod na skórze najlepiej jest zasięgnąć informacji w instrukcji obsługi, gdzie jest przedstawione dokładniej, to funkcja "My Trainer" mimo wszystko jest przydatna i pomaga zrozumieć przeznaczenie danego programu.

Blokada programów

Funkcja "STIM LOCK" pozwala lekarzowi na ustawienie programów bez możliwości ich zmiany przez pacjenta. Takie rozwiązanie może być zastosowane w przypadku początkujących użytkowników lub przez pacjentów, którzy będą uruchamiali programy specjalnie wybrane przez fizjoterapeutę.

Całkowity czas pracy

Dzięki funkcji "WORK TIME", lekarz jest w stanie sprawdzić, jak długo trwał całkowity czas stymulacji wykonywanej przez pacjenta.

Programy medyczne

Elektrostymulator wyposażony jest w programy sprawdzone klinicznie do zastosowań medycznych: przeciwbólowe TENS, programy EMS do rehabilitacji mięśni, w tym mięśni Kegla oraz programy mikroprądowe.

"3S" Szeregowa stymulacja sekwencyjna

Soccer PRO posiada 4 kanały stymulacji (w sumie 8 elektrod). Działanie programów sekwencyjnych "3S" polega na opóźnionej aktywacji kanałów 3 i 4 w stosunku do kanałów 1 i 2. Pozwala to na stymulację mięśni w łańcuchu kinematycznym poprzez czasowe zróżnicowanie aktywacji zaangażowanych grup mięśniowych. Programy "3S" tworzą prawdziwy drenaż sekwencyjny: sekwencyjne skurcze różnych grup mięśniowych wywołujące fale o głębokim nacisku całej muskulatury, co w efekcie powoduje drenaż płynu śródmiąższowego i sprzyja powrotowi krwi żylnej w kierunku serca.

Funkcja "10 ostatnich programów" oraz "Ulobione"

Urządzenie automatycznie trzyma w pamięci 10 ostatnio stosowanych programów, co ułatwia szybkie dotarcie do najczęściej używanych programów.

Dodatkowo, dowolny wbudowany program można zapisać na liście programów ulubionych (maksymalnie 15 programów).

Funkcje te nie dotyczą programów własnych oraz trybu "2+2".

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2017
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel