Regeneracja, rozluźnienie, rehabilitacja - zastosowanie rolek do masażu

2018-07-16
Regeneracja, rozluźnienie, rehabilitacja - zastosowanie rolek do masażu

Aktywność fizyczna odgrywa dużą rolę u coraz większej liczby osób, lecz czy każda z nich zdaje sobie sprawę, że równie ważny jest czas regeneracji. Mówiąc o regeneracji mamy na myśli zarówno same mięśnie, jak i rozluźnienie powięzi mięśniowych. To właśnie te drugie mają znaczący wpływ na rozciąganie, poprawę kondycji oraz prawidłowe funkcjonowanie mięśni. Jako, że jest to sztywna i mało elastyczna tkanka okalająca m.in. mięśnie, istotne jest systematyczne jej rozciągania, dzięki czemu staje się ona sprężysta i plastyczna. Jednak tradycyjne rozciąganie wpływa na jej stan jedynie w niewielkim stopniu. Efektywnym sposobem jest masaż sportowy lub regularne rolowanie z użyciem wałka.

Rolowanie, bądź wałkowanie, czyli powolne przetaczanie danej części ciała na rolce, wprawia w ruch włókna kolagenowe, co dalej przekłada się na rozciągane powięzi. W skrócie przy użyciu rollera przyśpieszymy regenerację mięśni, rozluźnimy obolałe tkanki oraz przyśpieszymy zniknięcie zakwasów. Rolki, oprócz regeneracji, znajdują zastosowanie w rehabilitacji przy sklejeniach i zwapnieniach tkankowych (np. po dłuższym unieruchomieniu tkanki, po złamaniach i operacjach), jak również przy zabiegach modelujących ciało.

Zasada wykonania masażu jest taka sama dla wszystkich grup mięśni, jednak warto posiadać dwa rodzaje wałków: twardy i miękki, odpowiednie dla różnych grup mięśni oraz dostosowane indywidualnych potrzeb. Masaż przy pomocy rolki wykonujemy przede wszystkim na: przedniej i bocznej stronie uda, tylnej części uda i pośladkach, na łydkach, ramionach i na karku. Czas rozwałkowania pojedynczej grupy mięśni to minimum 30-60s. Po wałkowaniu warto zastosować rozciąganie.

       

ROLKI PRZED TRENINGIEM:

BLACKROLL® GROOVE STANDARD- wałek prążkowany, którego głównym zadaniem jest przyśpieszenie krążenia krwi, wpływ na szybkość usuwania toksyn z organizmu oraz ujędrnienie skóry. Roler dzięki swojej wyżłobionej powierzchni zwiększa stymulację i aktywację mięśni. Posiada średnią twardość.

 

BLACKROLL® GROOVE PRO to roler 50% twardszy niż model STANDARD, przez co posiada również większą gęstością. Jest przeznaczony do bardziej intensywnego treningu. Służy do pobudzenia tkanek mięśniowo-powięziowego poprzez uzyskanie naturalnego efektu wibracji. Gwarantuje efekt silnego masażu, a także wspomaga walkę z cellulitem.

 

BLACKROLL® FLOW - miękki wałek charakteryzujący się unikatową zębatą powierzchnią zmieniającą intensywność stymulacji tkanek w zależności od kierunku jego ułożenia łącząc w sobie dwie filozofie: z jednej strony miękkie i komfortowe rolowanie powięzi, z drugiej mocną aktywację i stymulację mięśni. Roler pobudza i odżywia tkanki mięśniowo-powięziowe, przyśpiesza matebolizm i procesy gojenia się.

 

ROLKI PO TRENINGU I DO REHABILITACJI:

Najbardziej uniwersalna wersja (STANDARD) jest średniej twardości, ma 15 cm średnicy oraz 30 cm długości. Interesuje Cię dłuższy wałek - sięgnij po  BLACKROLL® STANDARD 45, czyli wersję klasyczną wydłużoną do 45 cm gwarantującą większą powierzchnię rolowania. Producent dając możliwość wyboru przygotował także dodatkowe dwa poziomy twardości: MED (20% bardziej miękki od modelu Standard), dla osób z dużym napięciem mięśniowym, mało aktywnych fizycznie, pacjentów w trakcie rehabilitacji oraz osób starszych i dzieci, a także PRO (50% twardszy od modelu Standard) dla osób z niskim napięciem mięśniowym, przyzwyczajonych do intensywnego rolowania oraz mężczyzn o dużej masie ciała.


Dalszym rozwinięciem klasycznej wersji jest BLACKROLL® Booster, czyli  wibrujący rdzeń, który został stworzony, aby wpasowywać się w środek BLACKROLL® i zwiększać jego efektywność. Posiada on szeroki zakres poziomów wibracji łatwy do obsługi za pomocą dwóch guzików. Technologia Vibra Motion, z której wykorzystaniem powstał BLACKROLL® Booster wznosi klasycznego BLACKROLL® na wyższy poziom rolowania, a wibrujący silnik pasuje do każdego modelu BLACKROLL® o wymiarach 30 cm, dzięki czemu możńa zyskać jeszcze większą różnorodność masażu. Napięcie jest precyzyjnie rozluźniane poprzez stymulację obejmującą zarówno miejsce bólu, jak i otaczające je tkanki.

 

Roller do masażu BLACKROLL® MINI jest małym, lekkim i wygodnym w podróży rozwiązaniem do selektywnego masażu małych grup mięśniowo-ścięgnistych: stóp, nóg, ramion i innych części ciała. Możliwy do użytku na stole, podłodze i ścianie. Jest również łącznikiem rolek standardowych rozmiarów (wydłużenie dwóch rolek do 60 cm, lub trzech rolek do 90 cm). Wałek charakteryzuje się dużą twardością.

BLACKROLL® Fascia-ReleaZer® to opatentowany terapeutyczny przyrząd do intensywnej stymulacji mięśniowo-powięziowej. Przyrząd zwiększa mobilność i elastyczność tkanek poprzez naprzemienną aplikację nacisku i napięcia z wykorzystaniem wibracji. Dzięki swojemu unikatowemu kształtowi oferuje 4 niepowtarzalne powierzchnie masażu w celu zniwelowania sztywności i bolesności. PRODUKTY NA WYBRANE CZĘŚCI CIAŁA:

BLACKROLL® BALL to piłki do ucisku punktów spustowych, a także precyzyjnego rozluźniania powięzi. Występuje w dwóch rozmiarach, 8 i 12 centymetrów średnicy, a także jednej twardości (30% twardszy od BLACKROLL® Standard). Są odpowiednim sprzętem do rozluźnianie głębszych warstw mięśniowo-powięziowych, niwelowania napięcia mięśniowego i punktowego masażu pleców, klatki piersiowej, ramion i stóp oraz trudniej dostępnych grup mięśniowych, np. stóp lub ramion. Możliwy do użycia na stole, podłodze i ścianie.

BLACKROLL® DUOBALL - zaprojektowany do precyzyjnego rozluźniania powięzi wzdłuż kręgosłupa. Dzięki swojej unikatowej budowie gwarantuje skuteczny efekt masażu. Dostępny w 2 rozmiarach: 8 cm i 12 cm. Mniejszy do odcinka szyjnego, większy do odcinka krzyżowo-lędźwiowego i piersiowego. Szczególnie polecany dla osób z silnymi bólami kręgosłupa, zarówno zmęczeniowymi, jaki i przeciążeniowymi. Skuteczny dla osób z przepukliną i dyskopatią. Możliwy do użycia przy ścianie lub na podłodze.
   

BLACKROLL® BLOCK to przyrząd do automasażu i rozluźniania powięzi. Jest podwyższeniem do bardziej precyzyjnego masażu punktowego z wykorzystaniem BLACKROLL DuoBall, BLACKROLL Ball (8 cm) i BLACKROLL MINI (łydki/achillesy) oraz wybranych grup mięśniowych, do których ciężko dotrzeć. Może też służyć do treningu funkcjonalnego i fitnessu. 
BLACKROLL® TWISTER to półkolisty model o wyjątkowej kolczystej powierzchnia i ergonomicznym, wyciętym kształcicie, które umożliwiają precyzyjną i szczegółową stymulację wybranych partii ciała. Rekomendowany do rozbijania zrostów, zgrubień i restrykcji tkanki powierzchownej. W szczególności polecany do rehabilitacji i umobilniania blizn.


Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2018
Zaufane Opinie IdoSell
4.76 / 5.00 2128 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-11-27
Tak szybkiej dostawy nie miałam jeszcze nigdy! Zamówiłam o godzinie 14.15 a następnego dnia przyszłam do pracy koło 9 i paczka już na mnie czekała!
2023-11-20
Profesjonalna obsługa
pixel