Aparaty do diatermii krótkofalowej

( ilość produktów: 2 )
Zmień widok

Aparaty do diatermii krótkofalowej wykorzystujące działanie pola elektromagnetycznego są skuteczne w terapii wielu schorzeń. Fizjoterapeuci coraz częściej sięgają po wysokiej jakości urządzenia do diatermii, takie jak Enraf-Nonius Curapuls 670 czy BTL-6000 Shortwave, dostępne w naszym sklepie medycznym. Te aparaty do terapii wysokiej częstotliwości generują pola elektromagnetyczne, które mogą nagrzewać tkanki wewnątrz ciała, łagodząc ból i zapalenie ścięgien, mięśni i stawów.

 

Aparaty do diatermii krótkofalowej - działanie

Dzięki diatermii (terapuls), fizykoterapia staje się coraz bardziej efektywna. Urządzenia te działają na zasadzie diatermii termicznej i magnetycznej, umożliwiając komfortowe przeprowadzenie zabiegu diatermii. Dzięki nowoczesnym aparatom do terapii impulsowym o częstotliwości mhz można precyzyjnie dostosować parametry zabiegu do potrzeb pacjenta, co przekłada się na wysoką skuteczność terapeutyczną.

 

Efekt termiczny działanie

Efekt termiczny działania diatermii krótkofalowej jest wynikiem absorpcji wygenerowanych fal elektromagnetycznych wewnątrz tkanek przez ciało pacjenta i zależy od właściwości elektrycznych poszczególnych tkanek. Efekt ten pojawia się w związku ze wzrostem temperatury krwi, pobudzaniem receptorów ciepła znajdujących się w skórze oraz miejscowym wzrostem temperatury. Podczas wzrostu temperatury skóry podwzgórze zaczyna proces regulacji rozszerzania się naczyń krwionośnych, w celu oddania ciepła. Do najczęstszych efektów termicznych zalicza się: wzrost elastyczności tkanki łącznej, zmniejszenie napięcia mięśniowego, poprawę sprężystości tkanki kolagenowej w torebkach stawowych, obniżenie pobudliwości nerwowo-mięśniowej, czy redukcję bólu i zmniejszenie stanów zapalnych.

 

Urządzenia do diatermii krótkofalowej - zastosowanie

Oferujemy urządzenia do diatermii renomowanych firm, które zapewniają wysoką jakość i skuteczność terapii. Diatermia krótkofalowa są powszechnie stosowane w leczeniu różnych schorzeń, a ich terapeutyczne działanie jest szeroko doceniane przez specjalistów. Dzięki diatermii krótkofalowej i mikrofalowej pacjenci mogą szybko łagodzić objawy przy poniższych dolegliwościach:

  • dolegliwości pourazowe: skręcenie lub zwichnięcie, stłuczenie, pęknięcie, złamanie, krwiak, obtarcie
  • stany pooperacyjne: operacje szczęki, stopy oraz biodra
  • stany zapalne np. chroniczne zapalenie kości, zapalenie kaletki (możliwie ze zwapnieniem), zapalenie zatok
  • zaburzenia krążenia obwodowego i niewydolność żył
  • dolegliwości stawów i mięśni: artretyzm, zapalenie torebki stawowej, zespół cieśni nadgarstka, dyskopatia, zerwanie mięśnia, lumbago, zespół przemęczenia
  • problemy dermatologiczne: odleżyny, blizny (dermatlologia)
  • neuralgie: neuropatia uciskowa, półpasiec, rwa kulszowa

 

Enraf-Nonius Curapuls 670

Aparat  Aparat wytwarza energię elektromagnetyczną z częstotliwością 27.12 MHz ± 0.16 MHz. Dodatkowo charakteryzuje go impulsowy charakter pola, dzięki czemu wysoka moc szczytowa jest wytwarzana w szybkim czasie, a zaraz potem następuje długi czas odpoczynku po każdym impulsie. Zapewnia to intensywną stymulację tkanek i gwarantuje skuteczność zabiegu. 

Urządzenie do diatermii Enraf-Nonius Curapuls 670 posiada dwa kanały i posiada możliwość ustawienia niezależnych parametrów dla dwóch kanałów. Istnieje możliwość zakupu drugiego ramienia i elektrody do równoczesnej terapii dwóch pacjentów lub dwóch obszarów na raz.

 

BTL-6000 Shortwave 400

BTL-6000 Shortwave 400 to najnowszej generacji diatermia o częstotliwości 27,12 MHz przeznaczona do terapii z wykorzystaniem fal o wysokiej częstotliwości. Urządzenie współpracuje z aplikatorami indukcyjnymi i kondensatorowymi. Przy wykorzystaniu aplikatorów kondensatorowych obserwujemy inną reakcję termiczną niż w przypadku użycia aplikatorów indukcyjnych. Podczas korzystania z aplikatorów kondensatorowych, zamiana energii elektrycznej na ciepło zachodzi głównie w tkankach o ograniczonym przepływie krwi, takich jak tkanka tłuszczowa lub tkanka łączna. Z kolei przy użyciu aplikatorów indukcyjnych, w tkankach pacjenta powstaje prąd elektryczny o wysokiej częstotliwości. Im większe przewodnictwo odpowiednich, dobrze ukrwionych tkanek, takich jak tkanka mięśniowa czy narządy wewnętrzne, tym większy będzie ten prąd.

Zaufane Opinie IdoSell
4.79 / 5.00 2557 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-12
Jestem bardzo zadowolony z obsługi zamówienia ale jeszcze bardziej z zakupionej maty i wałka do masażui. Super sprawa. Kupiłem po rekomendacji córki. Pozdrawiam
2024-07-09
Polecam, produkt oraz kontakt na najwyższym poziomie.
pixel