Elektrostymulatory na nietrzymanie moczu i stolca

( ilość produktów: 24 )
Zmień widok

Elektrostymulator do leczenia nietrzymania moczu i stolca

Elektrostymulator do leczenia nietrzymania moczu i stolca to skuteczne urządzenia do stymulacji mięśni dna miednicy.  Elektrostymulatory mięśni Kegla wykorzystują impulsy elektryczne do pobudzenia mięśni dna miednicy, co pomaga w poprawie siły i kontroli tych mięśni. Za pomocą elektrod samoprzylepnych umieszczonych na ciele pacjenta, a także sondy dopochwowej do umieszczenia w pochwie lub doodbytniczej do aplikacji w odbycie elektrostymulator Kegla wysyła sygnały elektryczne, które pomagają wzmocnić mięśnie i poprawić ich funkcjonowanie.

Elektrostymulator na nietrzymanie moczu - elektrostymulacja mięśni dna miednicy

Elektrostymulatory mięśni dna miednicy są często stosowane w terapii mięśni dna miednicy w leczeniu nietrzymania moczu i stolca, zwłaszcza u osób starszych, po porodzie lub po operacjach ginekologicznych. Regularne stosowanie stymulatora na nietrzymanie moczu może przynieść ulgę w przypadku problemów z nietrzymaniem moczu i stolca oraz wzmocnić mięśnie miednicy, poprawiając jakość życia pacjenta.

Nietrzymanie moczu lub stolca

Nietrzymanie moczu NTM to dolegliwość, która często wynika z osłabienia mięśni dna miednicy. Może to być spowodowane wieloma czynnikami, takimi jak wiek, ciąża, urazy, otyłość, stres czy zaburzenia neurologiczne. Osłabienie mięśni dna miednicy prowadzi do trudności w kontrolowaniu moczu i może prowadzić do niekontrolowanego wycieku moczu podczas kaszlu, śmiechu, kichania, podnoszenia ciężkich przedmiotów czy wykonywania innych czynności fizycznych.

Nietrzymanie stolca pojawia się gdy ięśnie odbytnicy i dna miednicy są osłabione, co powoduje trudności w utrzymaniu stolca w jelitach i jego kontrolę. Może to być spowodowane wiekiem, urazem, trudnościami z mięśniami dna miednicy lub innymi czynnikami. W rezultacie osoba nie może kontrolować wypróżnień i może doświadczać nietrzymania stolca. 

    

Elektrostymulatory do leczenia nietrzymania moczu i stolca - najczęściej zadawane pytania

Czy elektrostymulatory na nietrzymanie moczu są skuteczne?

Elektrostymulacja mięśni Kegla za pomocą stymulatora może być skuteczną metodą leczenia nietrzymania moczu. Może ona być wykorzystywana zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Elektrostymulatory są przydatne również w wzmacnianiu mięśni kegla, co może pomóc także w innych dolegliwościach w obrębie mięśni dna miednicy. W przypadku przewlekłego bólu lub nietrzymania stolca u mężczyzn elektrostymulacja może być skuteczną formą terapii. Aby uzyskać najlepsze efekty, ważne jest prowadzenie terapii nietrzymania zgodnie z zaleceniami specjalisty.

   

Jaki elektrostymulator na nietrzymanie moczu?

Na rynku dostępnych jest wiele modeli elektrostymulatorów mięśni Kegla. Warto zwrócić uwagę na Pelvifine, gdyż to jedyny elektrostymulator na nietrzymanie moczu, który daje możliwość ustawienia szerokości impulsu do 750 µS, co jest przydatne w leczeniu nietrzymania moczu. Pamiętaj, aby zawsze skonsultować się ze specjalistą w celu ustalenia parametrów zabiegu, które będą dla Ciebie odpowiednie.

  

Czy elektrostymulacja mięśni Kegla jest bezpieczna?

Tak, elektrostymulacja mięśni Kegla jest zazwyczaj uważana za bezpieczną metodę wzmacniania mięśni dna miednicy i poprawiania funkcji seksualnych. Jednakże zaleca się skonsultowanie się z lekarzem przed rozpoczęciem jakichkolwiek programów treningowych, w tym elektrostymulacji mięśni Kegla.

Zaufane Opinie IdoSell
4.79 / 5.00 2557 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-13
Zamówienie zostało szybko zrealizowane i wysłane. Miałem dodatkowe pytania i napisałem na adres e-mail. Jestem zadowolony
2024-07-10
Polecam, szybka wysyłka a zakup zgodny z opisem!
pixel