Fala uderzeniowa

( ilość produktów: 10 )
Zmień widok

Fala uderzeniowa to innowacyjna i skuteczna forma terapii, która stosowana jest w leczeniu różnych schorzeń układu mięśniowo-szkieletowego. Dzięki zastosowaniu terapii falą uderzeniową, pacjent może skorzystać z zabiegu fali uderzeniowej, który przynosi ulgę w przypadku takich dolegliwości jak łokieć tenisisty czy ostrogi piętowe. Działanie fali uderzeniowej polega na stymulacji tkanki, co przyczynia się do przyspieszenia procesów regeneracyjnych, produkcji kolagenu oraz poprawy krążenia krwi. Terapia falą uderzeniową jest także skuteczną metodą leczenia stanów zapalnych, takich jak zapalenie ścięgien czy urazy tkanek miękkich.

 

Jak działa fala uderzeniowa?

Fala uderzeniowa jest mechaniczną falą rozprzestrzeniającą się poprzez ośrodek sprężysty (np. powietrze, woda, ciało człowieka). Powstaje ona w wyniku nagłego zakłócenia równowagi ośrodka, co powoduje jego gwałtowne zaburzenie. Fala uderzeniowa może być generowana sztucznie za pomocą specjalnych urządzeń, takich jak aparaty do terapii falą uderzeniową.

 

Gdy fala uderzeniowa przemieszcza się przez ośrodek, powoduje zmiany w jego gęstości i ciśnieniu. Efekt ten może być odczuwalny jako impuls lub uderzenie, które jest przekazywane na tkanki i narządy znajdujące się w obrębie fali. Jest to wykorzystywane w medycynie do terapii różnych schorzeń, takich jak bóle mięśni czy urazy stawów.

 

Zabieg z użyciem fali uderzeniowej może mieć różne właściwości, takie jak energia, częstotliwość czy prędkość propagacji, które mają wpływ na jej skuteczność w terapii. W zależności od zastosowania, fale uderzeniowe mogą być stosowane w celu rozbijania kamieni nerkowych, leczenia bólu czy nawet poprawy procesów gojenia tkanek

   

Fala uderzeniowa w fizjoterapii sportowej

Rehabilitacja z użyciem fali uderzeniowej jest coraz częściej stosowana w sporcie do celów leczniczych i regeneracyjnych. Jest to rodzaj terapii, która wykorzystuje fale dźwiękowe o wysokim natężeniu do stymulacji procesów naprawczych w organizmie. 

 

W sporcie terapia falą uderzeniową przynosi doskonałe efekty w leczeniu kontuzji, np. zapalenia ścięgien czy stawów, oraz do redukcji bólu mięśniowego. Jest także skutecznym narzędziem w regeneracji po intensywnych treningach, przyspieszając proces gojenia się tkanek i redukcji stanów zapalnych. 

 

Dzięki właściwościom regeneracyjnym fala uderzeniowa może pomóc sportowcom w szybszym powrocie do pełnej sprawności po kontuzjach oraz zapobiegać przeciążeniom mięśni. Jest to więc ważne narzędzie wspierające efektywność treningów i zapobiegające urazom w sporcie. Dla tenisistów czy innych osób aktywnych fizycznie, leczenie falą uderzeniową może okazać się niezbędne do szybkiego powrotu do pełnej sprawności. Dzięki działaniu przeciwbólowemu zabiegu fali uderzeniowej, pacjenci mogą znacznie skrócić czas rehabilitacji i wyeliminować ból w okolicach łokcia, barku czy kolana skoczka

  

Jakie są wskazania do terapii falą uderzeniową?

Fale uderzeniowe są stosowane w leczeniu różnych schorzeń układu mięśniowo-szkieletowego, takich jak:
1. Zapalenie ścięgna Achillesa
2. Zapalenie stopy płaskiej
3. Bóle pleców
4. Zapalenie stawu biodrowego
5. Zapalenie ścięgna łokciowego
6. Zapalenie stawu kolanowego
7. Zapalenie nadgarstka
8. Osteoporoza

Fale uderzeniowe mogą być także stosowane w leczeniu zaburzeń krążenia krwi oraz zaburzeń naczyń, takich jak:
1. Niedokrwienie tętnicze kończyn dolnych
2. Żylaki
3. Obrzęk limfatyczny

Fala uderzeniowa – przeciwwskazania

Fala uderzeniowa jest stosunkowo bezpieczną metodą leczenia, jednak istnieją pewne przeciwwskazania do jej stosowania. Należą do nich:
1. Ciąża – kobiety w ciąży nie powinny poddawać się terapii fali uderzeniowej ze względu na potencjalne szkody dla płodu.
2. Obecność wszczepionych rozruszników serca – osoby z wszczepionym rozrusznikiem serca powinny unikać terapii fali uderzeniowej, ponieważ może to zakłócić działanie urządzenia.
3. Zapalenie skóry lub infekcja w obszarze leczenia – w przypadku obecności zapalenia skóry lub infekcji w obszarze, gdzie ma być stosowana fala uderzeniowa, leczenie powinno być odłożone do momentu wyleczenia.
4. Czynniki ryzyka powikłań – osoby z czynnikami ryzyka powikłań, takimi jak choroby krwi, choroby nowotworowe lub zaburzenia krzepliwości krwi, powinny skonsultować się z lekarzem przed poddaniem się terapii fali uderzeniowej.
5. Dzieci i osoby starsze – fala uderzeniowa może być mniej skuteczna u dzieci i osób starszych, dlatego konieczne jest odpowiednie dostosowanie terapii do indywidualnych potrzeb pacjenta.

Przed zastosowaniem fali uderzeniowej, zawsze należy skonsultować się z lekarzem lub fizjoterapeutą, który oceni czy terapia ta jest odpowiednia dla pacjenta oraz określi odpowiednią dawkę i częstotliwość zabiegów. 

Zaufane Opinie IdoSell
4.79 / 5.00 2576 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-22
Szybka, sprawna realizacja zamówienia
2024-07-20
Świetna i profesjonalna obsługa, szybka wysyłka polecam w 100%
pixel