Rollery do masażu

( ilość produktów: 31 )
Zmień widok

Rollery do masażu - do czego służą?

Wałek do masażu, zwany również rollerem do masażu, to narzędzie rehabilitacyjne używane do rozluźniania i regeneracji mięśni oraz powięzi. Jest wykonany z wytrzymałego materiału, takiego jak EPP (Expanded Polypropylene) lub EVA (Ethylene-Vinyl Acetate), co umożliwia jego długotrwałe użytkowanie. Roller do masażu ma różne twardości, co pozwala dostosować intensywność masażu do indywidualnych potrzeb. Podczas rolowania mięśni i powięzi za pomocą rollera można sprawdzić napięcie mięśniowe i rozluźnić określone partie ciała. To narzędzie jest często wybierane przez fizjoterapeutów i rehabilitantów do stosowania w celu złagodzenia bólu mięśniowego po intensywnej aktywności fizycznej. Automasaż za pomocą wałka do masażu pozwala przygotować mięśnie do treningu lub rehabilitacji oraz przyspieszyć proces regeneracji. Roller do masażu jest gładki i piankowy, co sprawia, że jest łatwy w użyciu i nie powoduje urazów skóry. Wprowadzenie regularnych sesji masażu mięśni za pomocą rollera może znacznie poprawić elastyczność i wydolność mięśni, co przyczynia się do ogólnego stanu zdrowia fizycznego.

 

Rodzaje rollerów do masażu mięśni i powięzi - jaki roller lub wałek do masażu wybrać?

Rodzaje rollerów do masażu ze względu na twardość mogą obejmować:

 1. Miękki roller: Roller miękki jest zazwyczaj wykonany z miękkiej pianki lub pianki EVA. Jest to dobry wybór dla osób początkujących lub tych, które preferują delikatniejszy masaż. Miękki roller jest bardziej komfortowy dla skóry i może być stosowany do ogólnego rozluźniania mięśni i powięzi. Materiał EPP (Expanded Polypropylene) jest stosunkowo miękki w porównaniu do niektórych innych twardych materiałów używanych do produkcji rollerów do masażu, takich jak PVC lub ABS, charakteryzuje się też stosunkową gładką powierzchnią. Jednakże twardość EPP może różnić się w zależności od konkretnego produktu. Ogólnie rzecz biorąc, EPP jest miękkim materiałem, który jest stosunkowo przyjazny dla skóry i umożliwia delikatny masaż mięśni i powięzi. Jest to popularny materiał wybierany do produkcji rollerów do masażu, zwłaszcza dla osób, które preferują mniej intensywne sesje masażu. 

 2. Średni roller: Roller o średniej twardości jest bardziej wszechstronny i może być używany zarówno do ogólnego masażu, jak i do bardziej intensywnego masażu głębokich tkanek mięśniowych. Jest często wybierany przez osoby o średnim stopniu zaawansowania w masażu.

 3. Twardy roller: Twardy roller jest przeznaczony do intensywnego masażu głębokich tkanek mięśniowych. Jest zazwyczaj wykonany z gęstszej pianki lub twardego materiału, co pozwala na głębsze przenikanie i rozluźnienie napiętych mięśni. Jest to popularny wybór wśród sportowców i osób z doświadczeniem w masażu.

 4. Roller z regulowaną twardością: Niektóre rollery pozwalają na regulację twardości poprzez zmianę ich konstrukcji lub dodanie lub usunięcie wkładek lub wypustek. Dzięki temu użytkownik może dostosować twardość rolleru do swoich indywidualnych potrzeb.

 5. Roller wibracyjny: Rollery wibracyjne często oferują możliwość regulacji intensywności wibracji, co pozwala na przeprowadzenie głębokiego masaż. Mogą mieć różne poziomy twardości, ale ich główną cechą jest dodatkowa funkcja wibracji.

 6. Roller akupresurowy: Rollery akupresurowe mają wypustki lub guzki, które mogą być twarde i służyć do masażu punktów akupresurowych na ciele, co może przynosić korzyści zdrowotne.

Wybór odpowiedniego rollera do masażu ze względu na twardość zależy od twoich indywidualnych potrzeb, preferencji i stopnia zaawansowania w masażu. Pamiętaj, że początkujący mogą preferować miększe rollery, podczas gdy bardziej doświadczeni użytkownicy mogą szukać twardszych opcji, aby przeprowadzać bardziej intensywne sesje masażu.

 

Rollery i wałki do masażu - zastosowania

Rolowanie można wykonać samemu w domu. Masażu dokonują również masażyści oraz fizjoterapeuci, może być też stosowany po zakończeniu intensywnego treningu fitness do różnych partii mięśni. Rolka do masażu może być wykorzystana do masowania Rollery i wałki do masażu mają wiele zastosowań, które obejmują:

 1. Regeneracja mięśni (do  masażu i ćwiczeń): Rollery do masażu są często stosowane przez osoby po ciężkim treningu lub ciężkim dniu, aby dokonać szybszej regeneracji np. kończyn dolnych w szczególności ud i łydek.

 2. Rozluźnienie mięśni: Stosowanie rolek do masażu pomaga w rozluźnieniu spiętych mięśni i ulżeniu po wysiłku fizycznym.

 3. Poprawa elastyczności mięśni: Regularne masowanie mięśni przy użyciu rollerów pomaga zwiększyć elastyczność mięśni.

 4. Poprawa krążenia krwi: Rollery do masażu mogą pomagać poprawić krążenie krwi i limfy w obszarach, które są masowane.

 5. Automasaż: Rollery służą do automasażu, co pozwala osobom wykonywać masaż samodzielnie w dowolnym miejscu i czasie.

 6. Łagodzenie bólu: Pomagają w zmniejszeniu dolegliwości bólowych związanych z napięciem mięśniowym lub kontuzjami.

 7. Zmniejszenie cellulitu: Niektóre rodzaje rollera do masażu są używane w celu zmniejszenia widoczności cellulitu poprzez masowanie obszarów skóry np. w obrębie ud.

 8. Stosowanie w ćwiczeniach rozciągających: Rollery do ćwiczeń pozwalają na wykonywanie ćwiczeń rozciągających i poprawiających elastyczność mięśni. Regularne stosowanie wałka do różnych partii ciała  przynosi długotrwałe efekty.

 9. Masaż punktów spustowych: Wałki z wypustkami mogą być stosowane do masażu punktów spustowych w celu ulżenia w przypadku bólu lub napięcia.

 10. Uzupełnienie ćwiczeń: Rollery i wałki do masażu mogą być używane jako przyrząd do ćwiczeń, aby wzmocnić mięśnie i poprawić masę mięśniową.

Stosowanie wałków i rollerów do masażu jest zalecane zarówno dla osób początkujących, jak i zaawansowanych w ćwiczeniach i masażu, i można je dostosować do indywidualnych potrzeb i preferencji. Dostępne są różne rodzaje wałków i rollerów, aby sprostać różnym potrzebom i problemom zdrowotnym. Rollery do mięśni i powięzi możesz zamówić w naszym sklepie internetowym. Skorzystaj z naszej oferty i bogatego asortymentu. Sprawdź naszą ofertę!

Zaufane Opinie IdoSell
4.78 / 5.00 2494 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-19
Polecam
2024-06-17
błyskawiczna dostawa, wszystko zgodnie z opisem
pixel