Aparaty do terapii podciśnieniowej

( ilość produktów: 5 )
Zmień widok

Aparaty do terapii podciśnieniowej to doskonała opcja uzupełnienia elektroterapii w gabinecie, gdy nie ma możliwości wykorzystania aparatów do elektroterapii. Dzięki stosowaniu podciśnienia możliwe jest relaksowanie napiętych mięśni, redukcja bólu oraz poprawa krążenia krwi i limfy. Urządzenia do terapii podciśnieniowej mają wiele zalet, w tym szybkość działania, precyzję i bezbolesność zabiegu. Dodatkowo, są one bezpieczne i skuteczne w działaniu.

   

Na czym polega terapia podciśnieniowa?

To metoda terapeutyczna, polegająca na działaniu pulsująco-ssącej fali podciśnieniowej w celu poprawy przepływu krwi i tlenu w organizmie. Może być stosowana w leczeniu różnych schorzeń, takich jak owrzodzenia kończyn, pourazowe obrzęki, przewlekłe rany czy choroby układu sercowo-naczyniowego. Terapia podciśnieniowa pomaga również przyspieszyć proces gojenia się ran oraz zmniejszyć ból i obrzęk. Metoda ta jest stosunkowo bezpieczna i skuteczna, ale wymaga odpowiedniego nadzoru medycznego. 

   

Aparaty do terapii podciśnieniowej - znaczenie w fizykoterapii

W połączeniu z elektroterapią, terapia podciśnieniowa może przynieść jeszcze lepsze efekty w leczeniu wielu schorzeń, takich jak bóle mięśniowe, przewlekłe kontuzje oraz obrzęki limfatyczne, gdyż sprzęt do terapii podciśnieniowej jest synchronizowany z prądem i działa w trybie pulsacyjnym Dzięki temu pacjenci mogą szybciej powrócić do pełni zdrowia i sprawności fizycznej. Dlatego też, posiadanie aparatu do terapii podciśnieniowej w gabinecie fizjoterapeutycznym może być doskonałą inwestycją, która przyniesie korzyści zarówno dla pacjentów, jak i dla terapeutów. Pozwoli to na jeszcze bardziej kompleksowe i skuteczne leczenie, poprawiając jakość życia osób dotkniętych różnego rodzaju dolegliwościami.

 

Leczenie przy użyciu urządzeń do terapii podciśnieniowej daje znakomite rezultaty w procesie rekonwalescencji ran ostre, podostrych oraz przewlekłych. Specjalistyczne urządzenia mogą być również stosowane w leczeniu neuropatii cukrzycowej, odleżyn czy zabiegów przeszczepów skóry i innych tkanek.

 

W naszym sklepie znajdują się popularne aparaty, takie jak:

     

Aparat do terapii podciśnieniowej Avaco firmy Astar<

Avaco może działać samodzielnie i być używany jako niezależne urządzenie wyłącznie do terapii podciśnieniowej. Natomiast w połączeniu z elektrostymulatorem służy do aplikacji prądów poprzez ssawki z wbudowanymi elektrodami. Podciśnieniowe mocowanie elektrod znacznie ułatwia wykonywanie zabiegów elektroterapii, szczególnie w miejscach na ciele pacjenta, gdzie trudno użyć tradycyjnych elektrod płaskich. W trybie pulsacyjnym występuje efekt mechanicznego masażu, dzięki czemu poprawia się ukrwienie i metabolizm. Warto zwrócić uwagę, że urządzenie posiada tryb pracy synchronizowanej z generowanym prądem, który jest przeznaczony do  współpracy z programami treningowymi elektrostymulatora. 

  

Aparat do terapii podciśnieniowej Bardomed V1

Aparat może być stosowany do elektroterapii zamiast tradycyjnych elektrod, co umożliwia szybsze i bardziej efektywne zabiegi podciśnieniowe. Oprócz tego, może też być używany jako samodzielne urządzenie do terapii podciśnieniowej. Dzięki modułowi VACU można korzystać z elektrod próżniowych zamiast standardowych silikonowo-gumowych, eliminując potrzebę dodatkowych podkładek czy pasów do podtrzymania elektrod.  

 

Aparat do masażu podciśnieniowego Invacmed

Invamed jest nowoczesnym, dwukanałowym urządzeniem do terapii podciśnieniowej z elektroterapią. Terapia wykorzystuje pulsującą falę podciśnieniową, która w połączeniu z elektroterapią zwiększa skuteczność i intensywność terapii.

 

Aparat (moduł) do terapii pociśnieniowej BTL VAC II

Aparat podciśnieniowy BTL-VAC II to zaawansowane urządzenie medyczne wykorzystywane w fizjoterapii do terapii podciśnieniowej. Działa na zasadzie tworzenia podciśnienia, które ma za zadanie pobudzać przepływ krwi i limfy w określonych obszarach ciała. Dzięki temu może być skuteczny w leczeniu obrzęków, blizn pooperacyjnych, cellulitu, czy bólów mięśniowych. Aparat BTL-VAC II oferuje szeroki zakres programów terapeutycznych, które mogą być dostosowywane do indywidualnych potrzeb pacjenta. Jest to bezpieczne i skuteczne urządzenie, które znajduje zastosowanie w gabinetach fizjoterapeutycznych i medycyny estetycznej.   

  

Akcesoria do terapii podciśnieniowej: elektrody, podkłady

W naszej ofercie znajdują się także akcesoria do terapii podciśnieniowej, w tym elektrody podciśnieniowe, a także podkłady i kable w doskonałych cenach.

Zaufane Opinie IdoSell
4.79 / 5.00 2576 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-22
Wszystko ok
2024-07-16
Polecam, obsługa mega profesjonalna
pixel