Maty Lyapko

( ilość produktów: 17 )
Zmień widok

Aplikatory wieloigłowe Lyapko– skuteczna akupresura

W starożytności ludzie odkryli, że na ciele ludzkim istnieją specyficzne punkty, których ucisk może łagodzić ból i sprzyjać poprawie zdrowia. Te obszary, znane jako "punkty życiowe" czy punkty aktywne biologicznie (PAB), obejmują mikroskopijne struktury takie jak naczynia krwionośne czy nerwy, tworząc miejsca szczególnie wrażliwe na terapeutyczne manipulacje. To zrozumienie przekształciło się w technikę, rozwiniętą przez doktora nauk medycznych Nikolaya Lyapko, który wykorzystał te punkty do stworzenia swojej metodologii. Technika refleksoterapii opracowana przez Lyapko służy do powierzchniowej terapii wieloigłowej jest zarówno skuteczna, jak i przyjazna użytkownikowi, umożliwiając jej stosowanie nie tylko przez specjalistów, ale również w domu. Aplikator wieloigłowy Lyapko jest jednym z narzędzi tej metody, który delikatnie stymuluje punkty PAB. Dzięki nim, Lyapko opracował metodę, która może przynosić ulgę bez potrzeby głębokiej i specjalistycznej wiedzy medycznej. Używanie aplikatora wieloigłowego Lyapko może oddziaływać na narządy wewnętrzne, stymulując odpowiednie punkty na ciele.

 

Masażery Lyapko a akupunktura - czy są podobieństwa?

Masażery Lyapko wykorzystują igły, które mogą przypominać te stosowane w akupunkturze, ale sama metoda oddziaływania jest inna. Masażery Lyapko stosowane są do terapii zewnętrznej, której celem jest stymulacja powierzchni skóry oraz zakończeń nerwowych, a przez to oddziaływanie na różne części ciała. Technika ta ma na celu przede wszystkim poprawę przepływu energii i krwi, co jest również celem akupunktury, ale nie angażuje się w bezpośrednie wbijanie igieł w konkretne punkty akupunkturowe, co jest charakterystyczne dla tradycyjnej akupunktury.

Podczas gdy akupunktura jest formą medycyny alternatywnej polegającą na wprowadzaniu cienkich igieł w specyficzne punkty na ciele zgodnie z tradycyjną chińską teorią meridianów, masażery Lyapko działają bardziej powierzchniowo i są przystosowane do samodzielnego użytku bez potrzeby głębokiej wiedzy medycznej. Mogą być one zaliczone do technik akupresury, gdzie przez ucisk (w tym przypadku przez igły) stymuluje się określone punkty na ciele, jednak nie są one klasyczną formą akupunktury.

Aplikator wieloigłowy Lyapko - jaka jest zasada działania?

Urządzenia masujące Lyapko, takie jak wałki, maty i pasy, działają na organizm człowieka poprzez odruchowo-mechaniczne stymulowanie – jest to proces, który obejmuje powierzchowne, powtarzalne naciskanie igłami na wybrane obszary i punkty na ciele, które są biologicznie aktywne (reakcje odruchowe). Takie działanie prowadzi również do mikromasażu skóry i leżących pod nią warstw tkankowych, co z kolei aktywuje układ nerwowy. Ten, za sprawą odruchów i działań koordynacyjnych kory mózgowej, może wpłynąć na pracę wszystkich organów i systemów w organizmie. Impulsy przesyłane do mózgu przez włókna nerwowe sprawiają, że narządy ludzkiego ciała pracują szybciej i efektywniej. Masaż za pomocą urządzeń Lyapko prowadzi do rozszerzenia naczyń krwionośnych, co skutkuje wzmożonym przepływem krwi przez tkankę mięśniową, przyspiesza dostarczanie składników odżywczych, a także usprawnia eliminację produktów przemiany materii. Zwiększone natlenienie komórek poprawia metabolizm tlenowy w mięśniach, co sprzyja szybszemu usuwaniu produktów ubocznych powstałych w czasie ich aktywności.

 

Jak zbudowane są aplikatory wieloigłowe Lyapko?

Urządzenia do masażu stworzone przez N. Lyapko to różnego rodzaju przyrządy takie jak rolki, małe piłki, pasy oraz giętkie podkładki wykorzystywane do masażu, terapii punktowej oraz akupunktury, które pokryte są igłami z 5-ciur różnych metali: cynku, miedzi, żelaza, niklu oraz srebra. Te igły (które bardziej przypominają ostre bolce) są odpowiednio tępe i grube, co sprawia, że nawet podczas intensywnego używania są one bezpieczne i nie przebijają skóry ani nie mają styczności z krwią. Takie rozwiązanie eliminuje ryzyko skutków ubocznych, co umożliwia ich stosowanie przez osoby w różnym wieku.

 

Jak używać aplikatorów wieloigłowych Lyapko?

W większości sytuacji, czyli około 90% z nich, powinniśmy skupić się na miejscu, które dostarcza nam dolegliwości (region bólowy). Jednak aby zwiększyć korzyści płynące z zabiegu, warto zwrócić uwagę również na dodatkowe obszary wspierające. Metodyka stosowania jest następująca: podstawowym punktem, w który powinno się zawsze angażować w trakcie terapii, jest okolica wzdłuż kręgosłupa. Jeżeli z jakiegoś powodu bezpośredni wpływ na ten centralny obszar jest niemożliwy, skupiamy się na dodatkowych punktach, które mogą leżeć na przeciwnym końcu ciała w stosunku do głównego obszaru bólowego. Dla potęgowania efektów, warto również angażować symetryczne części ciała w stosunku do tych, które są zdrowe.

Masażery Lyapko  można podzielić na pięć kategorii:

  • Maty do akupresury,
  • Wałki do masażu twarzy oraz wałki duże (uniwersalne) np. do likwidacji cellulitu,
  • Pasy masujące.
  • Aplikator Lyapko - wkładka 

 

Jaki rozstaw igieł dla mojego masażera Lyapko?

Maty masujące Lyapko oferowane są w różnych rozmiarach, które różnią się rozstawem igieł – dostępne są opcje 4,9 mm, 5,8 mm, 6,2 mm, 6,8 mm, i 7,0 mm. Drobniejszy rozstaw igieł, 4,9 mm, jest polecany dla osób o wrażliwej skórze, drobnej budowie ciała oraz dla dzieci. Maty z igłami ustawionymi w odstępach od 6,2 mm do 7,0 mm najlepiej sprawdzają się u osób o mniej wrażliwej skórze i większych gabarytach ciała. Mata z igłami o uniwersalnym rozstawie 5,8 mm uchodzi za uniwersalną, pasującą dla szerokiego spektrum użytkowników. Duże maty o rozstawach igieł 6,8 i 7,0 mm, dzięki swoim rozmiarom, umożliwiają lepsze rozłożenie ciężaru i są zalecane dla wszystkich grup wiekowych i budowy ciała. Wybór odpowiedniego rozstawu igieł ma znaczenie dla komfortu i efektywności masażu. Każdy rodzaj maty jest projektowany tak, aby dostosować się do indywidualnych potrzeb użytkowników, zapewniając im maksymalne korzyści z terapii.

 

Mata do akupresury Lyapko - jak używać?

W przypadku aplikatora wieloigłowego Lyapko mata kluczowym aspektem jest zapewnienie, aby ciężar ciała był równomiernie rozłożony na całej powierzchni maty. Mata nigdy nie powinna leżeć na zupełnie płaskiej powierzchni. Aby właściwie ustawić matę, trzeba dokładnie dostosować jej położenie do wygięć kręgosłupa w odcinku szyjnym i lędźwiowym, używając do tego poduszek lub zrolowanych ręczników.

W początkowych pięciu minutach stosowania maty, początkowe dyskomfortowe uczucie kłucia zmienia się w przyjemne doznania ciepła, wibracji oraz łagodnego szczypania. Po jakimś czasie można zacząć czuć senność i relaks, co może przerodzić się w zdrowy i pełnowartościowy sen.

 

Wałek z igłami Lyapko - refleksoterapia dynamiczna

Wałki masujące Lyapko są przeznaczone do dynamicznych form masażu, co oznacza, że są wykorzystywane do aktywnego masowania różnorodnych obszarów ciała. Intensywność nacisku podczas masażu należy dostosować do indywidualnych preferencji i poczucia komfortu osoby poddawanej masażowi. Niezależnie od wybranej siły nacisku, można osiągnąć pożądane rezultaty terapeutyczne.

Wałek do twarzy Lyapko jest narzędziem zaprojektowanym do samodzielnej terapii, która ma na celu poprawę stanu skóry oraz stymulację punktów energetycznych na twarzy. Większe warianty to aplikator przeznaczony na dowolne części ciała jak pośladek, udo (likwidacja cellulitu)

 

Wkładka do obuwia z igłami Lyapko?

Tak, producent przygotował matę rehabilitacyjną w formie wkładki do butów w rozmiarze od 37 do 43.  Igły dopasowane są w ten sposób aby dopasować do wrażliwości skóry  i jej nie uszkadzać. Są w pełni bezpieczne.

 

Aplikator igłowy Lyapko a nikiel - czy alergicy mogą używać?

Producent przygotował ofertę produktów z igłami wykonanymi bez użycia niklu. Tym samy Twój masażer Lyapko można stosować bez ograniczeń.

 

Ile czasu trwa masaż na macie Lyapko?

Czas i moment dnia, w którym używa się masażerów igłowych Lyapko, powinien być dostosowany do indywidualnych potrzeb, z uwzględnieniem objawów i celu terapii. W sytuacjach takich jak silny ból, wysokie ciśnienie krwi, rozdrażnienie, nadmierne pobudzenie lub problemy ze snem, zalecane jest stosowanie masażerów wieczorem lub przed snem przez 15-30 minut w przypadku mat i pasów, lub 10-15 minut dla wałków. Osoby z niskim ciśnieniem, uczuciem senności, słabością lub zmniejszoną wrażliwością, a także osoby starsze i osłabione, powinny korzystać z masażerów rano lub w pierwszej połowie dnia, przez 7-10 minut przy matach i pasach, oraz 5-7 minut przy wałkach. Czasami wymagane jest dłuższe oddziaływanie, nawet do 1-2 godzin, aby uzyskać oczekiwany efekt. Aby terapia była skuteczna, zabiegi powinny być wykonywane regularnie, codziennie o tej samej porze, przez okres od jednego do dwóch tygodni. Po takim cyklu należy zrobić równie długą przerwę, po czym cykl można powtórzyć, dostosowując częstotliwość do konkretnej dolegliwości.

 

Na jakie dolegliwości pomagają masażery Lyapko?

Terapia igłowa Lyapko może przynieść ulgę w przypadkach przeciążeń aparatu nerwowo-mięśniowego, stanów zapalnych, skrzywień kręgosłupa, chorób reumatycznych, dyskopatii oraz rwy. Pomaga również w rekonwalescencji po urazach i udarach, łagodzi bóle neurologiczne, wspomaga w stanach spastycznych i przeciwdziała bezsenności oraz migrenom. Jest skuteczna w zapobieganiu nadmiernemu napięciu mięśniowemu spowodowanemu długotrwałym siedzeniem czy stresem. Działa wspierająco na osoby po złamaniach, w stanie pooperacyjnym oraz borykające się z przepuklinami kręgosłupa. Stanowi także pomoc w profilaktyce dolegliwości wywołanych przewlekłym stresem i wymuszoną pozycją ciała.

 

Czy są przeciwskazania do używania aplikatorów Lyapko?

Stosowanie produktów do masażu igłowego Lyapko nie jest wskazane w przypadku występowania ostrych stanów infekcyjnych, zaostrzenia chronicznych chorób z gorączką, zdekompensowanych chorób serca, płuc, wątroby czy nerek, jak również przy ostrym zapaleniu żył z zakrzepicą. Nie zaleca się ich również przy chorobach krwi, stanach wymagających interwencji chirurgicznej, znacznym osłabieniu organizmu oraz uszkodzeniach skóry takich jak rany, oparzenia, odmrożenia. Użytkownicy z problemami skórnymi, takimi jak wypryski, grzybica, opryszczka czy obecnością znamion i brodawek, powinni zabezpieczyć te obszary przed kontaktem z igłami. W przypadku chorób nowotworowych, terapia igłowa może być stosowana jako wsparcie w łagodzeniu objawów, lecz zawsze po konsultacji z onkologiem.

 

Jak prawidłowo zadbać o mój aplikator Lyapko?

Po masażu w gabinetach wałki, maty i pasy Lyapko powinny być zdezynfekowane środkiem dezynfekującym przeznaczonych do szybkiej dezynfekcji czystych powierzchni takich jak: sprzęt rehabilitacyjny, fotele zabiegowe i inne powierzchnie nieodporne na działanie alkoholi.

W przypadku korzystania z urządzeń do masażu Lyapko w warunkach domowych nie wymaga on dezynfekcji. Wtedy jego czas pracy wydłuża się z 3 do 7-9 lat. Zaleca się jedynie obróbkę roztworem myjącym, przemywanie pod bieżącą wodą. Po umyciu masażer należy osuszyć strumieniem gorącego powietrza (suszarką).Wysuszenie masażera chroni go przed korozją.

Czy produkty dostępne w ELMEDICO są oryginalne?

W naszym sklepie sprzedaje się wyłącznie oryginalne produkty wyprodukowane przez firmę dr Lyapko.

 

Zaufane Opinie IdoSell
4.78 / 5.00 2441 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-06
Super ! Szybka dostawa, dobry produkt. Polecam
2024-05-04
Wszystko super
pixel