Elektrostymulatory przeciwbólowe TENS

( ilość produktów: 13 )
Zmień widok

Elektrostymulatory przeciwbólowe TENS

To urządzenia wykorzystywane do zmniejszenia bólu poprzez aplikację lekkich impulsów elektrycznych na skórę w okolicach miejsca bólu. Stymulacja odbywa się przez elektrody lub specjalne sondy. Prądy TENS działają poprzez blokowanie przewodzenia sygnałów bólowych (blokada bramki bólowej) do mózgu oraz zwiększanie produkcji endorfin, czyli substancji przeciwbólowych w organizmie, dzięki czemu są cenione jako forma leczenia bólu.

Elektrostymulatory TENS to proste w obsłudze urządzenie do elektroterapii. Elekrostymulatory zazwyczaj zasilane są z wbudowanego akumulatora lub przez baterie. Dostępne są jako urządzenia jednokanałowe lub dwukanałowe, czyli z dwoma kanałami regulowanymi niezależnie. Do dyspozycji użytkownika pozostaje wiele programów TENS, w tym programy do masażu, a także programy manualne, czyli do własnych ustawień.

  

Elektrostymulacja - skuteczna forma łagodzenia bólu

Urządzenia TENS są stosowane przy różnego rodzaju schorzeniach i dolegliwościach bólowych, takich jak ból pleców, bóle mięśni, bóle stawów czy nerwobóle. Są skuteczną i bezpieczną metodą łagodzenia bólu, która nie wymaga stosowania leków przeciwbólowych.

  

Elektrostymulatory przeciwbólowe TENS dla sportowców

Działanie przeciwbólowe elektrostymulator TENS jest doceniane przez sportowców i osoby aktywne fizycznie. Dzięki możliwości stymulacji mięśni można szybko i skutecznie złagodzić ból mięśni po intensywnym treningu. Urządzenie to działa poprzez wysyłanie impulsów elektrycznych do wybranych obszarów ciała, które pobudzają nerwy i zmniejszają odczuwanie bólu.

Stymulator TENS jest także świetnym narzędziem do przywracania sprawności po kontuzjach sportowych. Dzięki regularnemu stosowaniu elektrostymulacji można przyspieszyć proces rekonwalescencji i powrót do pełnej formy fizycznej.

Dodatkowo, zabieg TENS poprawia lokalne krążenie krwi i limfy, redukuje stany zapalne oraz wspomaga proces regeneracji mięśni. Dzięki temu sportowcy mogą szybciej odzyskać siły i gotowość do kolejnych intensywnych treningów.
Warto więc rozważyć zakup elektrostymulatora TENS jako skutecznego wsparcia w treningach i rekonwalescencji, aby utrzymać formę fizyczną na najwyższym poziomie.

   

Elektrostymulator mięśni Kegla (mięśni dna miednicy)

Elektrostymulatory TENS mogą być skutecznym narzędziem w terapii mięśni dna miednicy. Poprzez stymulację elektryczną mogą pomóc w wzmocnieniu mięśni, poprawie ich elastyczności oraz łagodzeniu bólu. Ćwiczenia z wykorzystaniem elektrostymulatorów TENS mogą być stosowane u osób z nietrzymaniem moczu, po porodzie, przy zapaleniu pęcherza czy też z innymi problemami związanymi z mięśniami dna miednicy. Regularne stosowanie elektrostymulatorów TENS w terapii może przynieść efektywne rezultaty i poprawić jakość życia pacjentów. 

Zaufane Opinie IdoSell
4.79 / 5.00 2557 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-15
Doskonałą obsługa zamówienia
2024-07-09
Polecam :)
pixel