Urządzenie Vitafon

( ilość produktów: 15 )
Zmień widok

Vitafon to urządzenie do terapii wibroakustycznej, które wykorzystuje fale dźwiękowe do stymulacji tkanek i narządów w celu poprawy zdrowia. Urządzenie Vitafon może być stosowane do łagodzenia bólu, poprawy krążenia krwi, redukcji stanów zapalnych oraz relaksacji mięśni. Jest to bezinwazyjna i bezpieczna metoda terapeutyczna, która może być stosowana w domowym zaciszu. W tym miejscu warto zaznaczyć, że wibroakustyczne metody leczenia i profilaktyki chorób po raz pierwszy znalazły zastosowanie już pod koniec XX wieku. 

 

Vitafon jest to urządzenie do terapii wibroakustycznej działającej za pomocą drgań dźwiękowych o zmieniającej się w określonej skali częstotliwości, wykorzystywanych do stymulacji tkanek i narządów w celu poprawy zdrowia pacjenta.

 

Terapia Vitafonem polega na oddziaływaniu na miejsce zmienione chorobowo mikrowibracjami, dzięki którym zwiększa się przepływ krwi i limfy, poprawiając ukrwienie, odbudowę aktywności ruchowej licznych przewodów i redukując obrzęki w miejscu oddziaływania. 

 

Korzyścią terapii dźwiękowej z wykorzystaniem Vitafonu jest uniknięcie konieczności poddawania się inwazyjnym operacjom oraz skomplikowanym procedurom medycznym. Vitafon jest skuteczną i bezpieczną alternatywą. 

  

Jak działa terapia wibroakustyczna?

Nowoczesne metody akustyki drganiowej stanowią przełom w dziedzinie medycyny, wykorzystując wibracje dźwiękowe do leczenia i zapobiegania różnym dolegliwościom. Opierając się na precyzyjnej manipulacji częstotliwości dźwięku, te innowacyjne podejścia pomagają zwiększyć krążenie w obszarze zaatakowanym chorobą. Ta zaawansowana technika optymalizuje ukrwienie tkanek, zwiększając ich zdolność do regeneracji i funkcjonowania. Dzięki możliwości docierania do konkretnych organów, takich jak wątroba czy nerki, możliwe są skuteczne interwencje terapeutyczne. Nawet obszary kręgosłupa mogą skorzystać z korzystnego działania tej technologii. 

  

Efekty terapii wibroakustycznej

Drgania dźwiękowe o zmieniającej się częstotliwości mają pozytywne efekty terapeutyczne, szczególnie przy chorobowych zmianach w organizmie.

Urządzenie Vitafon daje następujące efekty terapeutyczne: 

  • poprawa funkcji pompowania w naczyniach limfatycznych i krwionośnych włosowatych oraz drobnych naczyniach przyczynia się do zwiększenia odprowadzania nadmiaru płynów z tkanek. Wzrasta efektywność odprowadzania krwinek z tętniczych naczyń krwionośnych do śródmiąższu oraz krwiotwórczych komórek macierzystych ze szpiku kostnego do zatoki żylnej.
  • zwiększenie przepustowości naczyń włosowatych w przypadku powiększonych węzłów chłonnych prowadzi do zmniejszenia ciśnienia onkotycznego w tkance i przyspieszenia usuwania cytokin i przekaźników do krwiobiegu, co wpływa korzystnie na reakcje organizmu.
  • poprawa przewodnictwa śródmiąższu, jeśli chodzi o katabolity i metabolity, oraz wzrost częstotliwości kontaktów komponentów biologicznych, dzięki czemu wzrasta poziom reakcji immunologicznych i innych
  • przyspieszenie procesów filtracyjnych w błonach porowatych oraz stymulacja mechanoreceptorów.

 

Jak stosować urządzenie Vitafon?

Vitafon może być używany w warunkach domowych, co pozwala na regularne zabiegi w celu zapewnienia pozytywnych wyników.

 

Zwykle zabiegi wykonywane są wieczorem przed pójściem spać.

 

W połączeniu ze środkami farmaceutycznymi zabiegi należy przeprowadzać w czasie, gdy stężenie leku we krwi jest największe (największa koncentracja leku): od 40 do 60 minut po przyjęciu tabletek lub innych leków doustnych, od 5 do 15 minut od zastrzyku oraz od 2 do 4 godzin od nałożeniu maści.

 

Vitafon działa przez 4–6 godzin. Zalecana liczba sesji na dobę to trzy. Aby poprawić krążenie komórek nerwowych i wydajność narządów objętych leczeniem, zalecany czas sesji wynosi od 40 do 60 minut. W niektórych przypadkach konieczne jest stałe zapewnienie ukrwienia tkanki nerwowej, dlatego zaleca się przeprowadzanie 5–6 krótkich sesji dziennie.

 

Z uwagi na fakt, że każda osoba reaguje na mikrowibracje w inny sposób, zaleca się, czas trwania pierwszych zabiegów powinien być krótki. Nawet kilka minut może przynieść poprawę przepływu krwi.

 

Wykonanie kilku krótkich zabiegów w ciągu dnia jest lepsze niż przeprowadzenie jednego długiego zabiegu. Czasami możliwe jest pominięcie niektórych zabiegów, co nieznacznie opóźni proces powrotu do zdrowia. Rekonwalescencja stanowi spore obciążenie dla organizmu. Przy braku innych zaleceń, czas jednego zabiegu nie powinien przekraczać 60 minut, natomiast łączny czas stosowania w ciągu doby nie powinien przekraczać 3 godzin.

 

Zanim rozpocznie się stosowanie urządzeń z serii Vitafon, konieczna jest konsultacja lekarska, a następnie dokładne zapoznanie się z instrukcją obsługi i wytycznymi producenta.

 

Vitafon T wibroakustyczne urządzenie medyczne

Urządzenie Vitafon T to wibroakustyczne urządzenie medyczne, które jest wyposażone w 2 przetworniki wibroakustyczne (wibrofony). W naszym sklepie internetowym można znaleźć Vitafon-T w najlepszych cenach i z szybką dostawą.

  

Urządzenie Vitafon Aktiv

Vitafon Aktiv jest nowoczesnym urządzeniem do terapii wibracyjno-akustycznej. Posiada zaawansowany wyświetlacz cyfrowy z timerem, który dokładnie mierzy czas trwania procedury. Ciekawą cechą jest wbudowany akumulator, który umożliwia korzystanie z urządzenia bez konieczności dostępu do gniazdka elektrycznego. Urządzenie posiada 2 pary wibrofonów, co pozwala na jednoczesne stosowanie w dwóch obszarów ciała. Dzięki innowacyjnej technologii, Vitafon Aktiv oferuje skuteczną terapię wibracyjno-akustyczną, zachowując jednocześnie wygodę i elastyczność użytkowania. W zestawie znajduje się torba.

   

Vitafon 2 - wibroakustyczne urządzenie medyczne

Vitafon 2 jest wersją urządzenia, umożliwiającą szybkie osiągnięcie pozytywnych wyników poprzez kompleksowe oddziaływanie na różnorodne obszary organizmu oraz precyzyjne dostosowanie do jego parametrów. Urządzenie jest standardowo wyposażone w 5 przetworników wibroakustycznych i 1 promiennik podczerwieni. W skład wyposażenia Vitafon 2 wchodzi również materac do przeprowadzania zabiegów na całym kręgosłupie, który zawiera 8 przetworników wibroakustycznych.

  

Urządzenie medyczne klasy IIa zgodnie z Dyrektywą o Wyrobach Medycznych 93/42/EWG jest oznaczony znakiem CE 1304. Może być używane zarówno samodzielnie w domu, jak i w placówkach medycznych.

 

Zaufane Opinie IdoSell
4.79 / 5.00 2557 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-13
Jestem pod wrażeniem szybko , solidnie uczciwa firma a i sprzęt działa super.
2024-07-12
Jestem bardzo zadowolony z obsługi zamówienia ale jeszcze bardziej z zakupionej maty i wałka do masażui. Super sprawa. Kupiłem po rekomendacji córki. Pozdrawiam
pixel