Aparaty do magnetoterapii

( ilość produktów: 34 )
Zmień widok

Magnetoterapia - leczenie polem magnetycznym

Aparaty do magnetoterapii to urządzenia do leczenia polem magnetycznym, które wykorzystują pole magnetyczne do regeneracji tkanki. Podczas zabiegu magnetoterapii, pacjent jest poddawany działaniu pola magnetycznego o określonej częstotliwości. Magnetoterapia jest zabiegiem, podczas którego fizjoterapeuta używa specjalnego aplikatora.

Przy właściwym doborze parametrów impulsów, pole magnetyczne jest bezpieczne, a możliwe skutki uboczne takiej terapii są minimalne. Przed przystąpieniem do terapii polem magnetycznym konieczne jest dokładne określenie wskazań i przeciwwskazań do leczenia.

 

Jakie jest działanie magnetoterapii? 

Zabiegi związane z użyciem pola magnetycznego działają korzystnie na wyrównanie potencjału spoczynkowego membrany komórkowej i poprawiają przepływ jonów. Leczenie za pomocą pola magnetycznego pomaga w przywróceniu równowagi potencjału spoczynkowego błony komórkowej i poprawia dynamikę przepływu jonów. Pole magnetyczne generowane przez urządzenia do magnetoterapii może działać przeciwobrzękowo i przeciwbólowo. Wykazuje także działanie przeciwzapalne. Efekty leczenia polem magnetycznym to przyspieszenie procesu gojenia się ran, poprawy krążenie krwi i limfy oraz wspomaganie regeneracji tkanek.

 

Jakie są wskazania do zabiegów magnetoterapii?

Magnetoterapia to zabieg z zakresu fizykoterapii, który może być skierowany na różne dolegliwości i schorzenia w różnych miejscach ciała na przykład na kręgosłup, stawy, mięśnie lub inne części ciała. Warto dodać, że energia emitowana podczas terapii polem magnetycznym przenika przez np. opatrunki gipsowe, a obszar leczony umieszcza się w specjalnej cewce, co ułatwia prowadzenie rehabilitacji w przypadku złamania.

Takie terapie polem magnetycznym mogą być stosowane w rehabilitacji po urazach kostnych czy w przeciwbólowym leczeniu zwyrodnieniowych schorzeń. Wskazania do magnetoterapii obejmują m.in. reumatoidalne zapalenie stawów, przewlekłe procesy zapalne w tkankach miękkich, stawach, kościach, czy nerwach, zapalenie oskrzeli i zatok obocznych nosa oraz  spastyczność. Jest również przydatna w przypadku osteoporozy i fizjoterapii w przypadku bólu mięśni. 

Przed zastosowaniem tej formy terapii należy zapoznać się ze wskazaniami i przeciwwskazaniami do leczenia polem magnetycznym. 

 

Aparat do magnetoterapii Magnetronic MF-2

Aparat Magnetronic MF-2 jest nowoczesnym urządzeniem umożliwiającym wykonywanie dwóch zabiegów magnetoterapii jednocześnie.  Aparat przeznaczony jest do terapii pulsującym polem magnetycznym niskiej częstotliwości. Urządzenie oferuje szeroki zakres częstotliwości (od 1 do 150 Hz), a także programy zapewniające automatyczną zmianę modulacji.

 

Aparat do magnetoterapii Magnetronic MF-12

Urządzenia typu Magnetronic dedykowane są do terapii pulsującym polem magnetycznym niskiej częstotliwości. Aparat pozwala na podłączenie dwóch aplikatorów i prowadzenie 2 zabiegów jednocześnie. Każdy aplikator posiada swój własny zegar zabiegowy i może być włączany niezależnie od drugiego. 

 

Aparat do elektroterapii, laseroterapii, ultradźwięków i magnetoterapii Multitronic MT-8

To sprzęt do elektroterapii dwukanałowej, laseroterapii, ultradźwięków i magnetoterapii. W ramach magnetoterapii rządzenie oferuje szeroką gamę kształtów modulacji, programy zapewniające automatyczną zmianę modulacji oraz aplikatory w różnych kształtach i rozmiarach.

 

Aparat do terapii polem magnetycznym niskiej częstotliwości PhysioMG 815

Urządzenie do terapii polem magnetycznym o niskiej częstotliwości PhysioMG 815 to jednokanałowy generator pola magnetycznego, posiadający wbudowaną bibliotekę programów, opartą na trójwymiarowych wizualizacjach prezentujących wykonanie wybranego zabiegu. Obsługuje aplikatory szpulowe oraz aplikator CP.

 

Aparat do terapii polem magnetycznym niskiej częstotliwości PhysioMG 825

To urządzenie do magnetoterapii marki Astar wyróżniające się nowoczesny designem, kolorowym ekranem dotykowym, a także wbudowaną encyklopedią zabiegową 3D. Pozwala także na pracę w trybie dualnym. Obsługuje aplikatory szpulowe oraz aplikatory CP i CPEP.

 

Aparat do terapii polem magnetycznym niskiej częstotliwości PhysioMG 827

To urządzenie do magnetoterapii marki Astar wyróżniające się nowoczesny designem, dużym 7-calowym kolorowym ekranem dotykowym, a także wbudowaną encyklopedią zabiegową 3D. Aparat pozwala również na pracę w trybie dualnym. Obsługuje aplikatory szpulowe oraz aplikatory CP i CPEP, a także największy na rynku aplikator CS75.

 

Aparat PhysioGo 701I

To urządzenie do elektroterapii, ultradźwięków, laseroterapii, magnetoterapii, a także terapii kombinowanej. Wyposażone je w 3 kanały zabiegowe, gotowe procedury terapeutyczne i encyklopedia zabiegów, a także w akumulatorze najwyższej jakości, który działa nawet przez 8 godzin bez konieczności zewnętrznego zasilania, co czyni aparat idealnym do terapii w domu pacjenta, a także w medycynie sportowej oraz miejscach o ograniczonym dostępie do zasilania.

 

Aparat Etius LM

To urządzenie wielofunkcyjne do elektroterapii, laseroterapii i magnetoterapii. W zakresie pola magnetycznego aparat może współpracować z aplikatorami płaskimi typu CPE w konfiguracji pojedynczej lub podwójnej. 

 

Aparat Etius ULM

To aparat do w pełni niezależnej dwukanałowej elektroterapii, który oferuje możliwość prowadzenia terapii ultradźwiękowej, laseroterapii i magnetoterapii.  Urządzenie Etius ULM to wielozadaniowy sprzęt, który współpracuje z aplikatorami płaskimi stosowanymi lokalnie do terapii magnetycznej, co prowadzi do zminimalizowania oddziaływania pola magnetycznego na otoczenie.

 

Aparat wielofunkcyjny PhysioGo 500I 

PhysioGo 500I to aparat do elektroterapii, laseroterapii i magnetoterapii. Urządzenia posiada duży, bo aż 7'' ekran dotykowy LCD. W zakresie terapii polem magnetycznym obsługuje aplikatory płaskie typu CPE.

Zaufane Opinie IdoSell
4.78 / 5.00 2452 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-27
OK
2024-05-18
Super
pixel