Elektrody dopochwowe i doodbytnicze do elektroterapii
Sondy dopochwowe i sondy doodbytnicze stosowane są do terapii w obrębie mięśni dna miednicy w celu leczenia nietrzymania moczu lub nietrzymania stolca. W terapii tej wykorzystuje się stymulację elektryczną, która ma na celu wzmocnienie mięśni dna miednicy oraz poprawę ich funkcji. Szeroki wybór sond waginalnych oraz sond analnych pozwala na dostosowanie ich do potrzeb terapii i pacjenta.
Sondy dopochwowe i sondy doodbytnicze
Sondy dopochwowe i sondy doodbytnicze stosowane są do terapii w obrębie mięśni dna miednicy w celu leczenia nietrzymania moczu lub nietrzymania stolca. W terapii tej wykorzystuje się stymulację elektryczną, która ma na celu wzmocnienie mięśni dna miednicy oraz poprawę ich funkcji. Szeroki wybór sond waginalnych oraz sond analnych pozwala na dostosowanie ich do potrzeb terapii i pacjenta. Sondy dopochwowe i sondy doodbytnicze są projektowane z myślą o maksymalnym komforcie pacjenta oraz skuteczności terapii. Stymulacja elektryczna, która jest kluczowym elementem tego rodzaju leczenia, może być dostosowana do indywidualnych potrzeb pacjenta, co przyczynia się do lepszego efektu terapeutycznego.
Sonda dopochwowa
Sondy waginalne stosowane są w trakcie zabiegów elektroterapii w obrębie dna miednicy. Stosuje się je z elektrostymulatorami mięśni Kegla lub większymi urządzeniami do diagnostyki i terapii w zakresie dna miednicy jak np. Biostim. Za pomocą sondy dopochwowej do umieszczenia w pochwie elektrostymulator Kegla wysyła sygnały elektryczne, które pomagają wzmocnić mięśnie i poprawić ich funkcjonowanie. Różne rodzaje sond waginalnych pozwalają na dostosowanie do budowy kobiety, co zapewnia skuteczny i komfortowy zabieg.
Sonda waginalna - wskazania
Wskazaniem do stosowania sond dopochwowych są wszelkiego rodzaju dolegliwości wynikające z nieprawidłowej pracy mięśni dna miednicy, w tym: nietrzymanie moczu, obniżenia narządów czy dolegliwości bólowe w obrębie miednicy. ST
Sondy doodbytnicze
Sondy doodbytnicze to rozwiązania stosowane w diagnostyce oraz terapii schorzeń związanych z obszarem dna miednicy. Dzięki swojej konstrukcji umożliwiają precyzyjne badanie oraz stymulację mięśni i tkanek w tej delikatnej okolicy.
W diagnostyce sondy rektalne mogą być wykorzystywane do oceny napięcia mięśniowego, a także do monitorowania postępów w rehabilitacji. Terapia z użyciem sondy doodbytniczej często łączy się z innymi metodami, takimi jak biofeedback czy elektrostymulacja, co zwiększa jej skuteczność.
Sondy rektalne - wskazania
Stosowane są w różnych terapiach, w tym w leczeniu nietrzymania moczu, nietrzymania stolca, zaburzeń funkcji seksualnych czy problemów z wypróżnianiem zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn:
- wzmocnienie mięśni miednicy (mięśni Kegla)
- leczenie nietrzymania moczu
- leczenie nietrzymania stolca
- poprawa kontroli gazów
- łagodzenie bólu miednicy
- poprawę funkcji pęcherza, jelit, macicy czy prostaty
- masaż prostaty
- poprawa życia seksualnego
- poprawa erekcji
- zwalczenie problemu wypadanie macicy, obniżenie narządów rodnych i narządów płciowych