Łatwy zwrot towaru
ZAWARTOŚĆ OPAKOWANIA:
- Okład termiczny na kręgosłup TSL1 (23x45cm) - 1szt.,
OPIS PRODUKTU:
Okład termiczny na kręgosłup TSL1 (23x45cm) - to okład zapewniający do 30 minut terapii przy wykorzystaniu wilgotnego ciepła. Główne zastosowanie to leczenie chorób reumatycznych (lumbago, ischias, neuralgia, myalgia), przykurczów, zapaleń mięśni, chorób stawów, kręgosłupa, zwichnięć, skręceń a także zaburzeń miesiączkowania. Mogą być używane wielokrotnie. Są łatwe do podgrzewania i stosowania. Po zużyciu nie wymagają utylizacji. W 99,9% ulegają biodegradacji.
Początkowe moczenie zestawu termicznego
Jedynie przed pierwszym użyciem każdy okład należy odpowiednio przystosować. W tym celu należy potrząsnąć okładem tak, by spowodować równomierne rozprowadzenie materiału wypełniającego. Następnie należy włożyć okład do pojemnika i zalać wodą. Po moczeniu przez jedną godzinę okład jest gotowy do podgrzania.
Podgrzewanie i stosowanie okładu
Włożyć okład do dużego garnka (emaliowanego) by woda całkowicie go pokrywała. Podgrzewać najlepiej w temperaturze 70-80°C. Okłady można również podgrzewać w kuchence mikrofalowej. Należy włożyć okład do naczynia żaroodpornego i zalać wodą. Po wyjęciu okład owinąć minimum pięcioma warstwami ręczników. Tak przygotowany okład położyć na chorą okolicę ciała. Aby zróżnicować natężenie ciepła należy zmienić ilość ręczników. Pierwszy zabieg nie powinien trwać dłużej niż 10 minut, przy kolejnych zabiegach stopniowo wydłużać czas maksymalnie do 30 minut. Jeżeli podczas stosowania okładu odczuwany jest dyskomfort, należy niezwłocznie przerwać terapię.
Zastosowanie kuchni parafinowych KP 22 i KP 56 firmy RESMED do podgrzewania okładów jest wygodnym i pewnym rozwiązaniem dla Twojej firmy. Okład zawsze będzie podgrzewany w odpowiedniej temperaturze, przez co zmniejszysz prawdopodobieństwo jego uszkodzenia.
Ostrzeżenie: należy postępować zgodnie z instrukcją dotyczącą podgrzewania podaną przez producenta kuchenki. Podgrzewać w temperaturze 70-80°C. Przy niezamierzonym krótkotrwałym zagotowaniu wody okłady nie ulegają uszkodzeniu.
Do podgrzewania okładów można wykorzystać również termalatory.
Przechowywanie
Po zabiegu kompres pozostawić do wyschnięcia, a następnie suchy kompres schować w zacienione miejsce.
Środki ostrożności przy używaniu okładów termicznych.
Nie należy kłaść okładu termicznego bezpośrednio na skórę. Może to doprowadzić do oparzeń skóry. Pacjent nie może leżeć na okładzie termicznym. Nie należy stosować okładu na niewrażliwą skórę lub powierzchnie o słabym ukrwieniu. Należy zachować większą ostrożność przy stosowaniu u dzieci i osób starszych. Jeżeli nie mamy zamiaru przez dłuższy czas używać okładu, należy go przechowywać w stanie suchym. Należy zachować ostrożność podczas stosowania okładu, aby uniknąć urazów tkanki skórnej oraz powierzchniowych uszkodzeń nerwów, zwłaszcza u osób z upośledzeniem czucia. Dzieci oraz osoby z zaburzeniami poznawczymi powinny używać okładów pod nadzorem dorosłych. Jeżeli podczas stosowania okładu odczuwana jest jakakolwiek niedogodność należy bezzwłocznie przerwać terapię.