Lęki i depresja często idą w parze

2017-09-05

Według badań przeprowadzonych przez Narodowego Instytutu Zdrowia Psychicznego, około 18% dorosłych Amerykanów cierpi z powodu lęków, co czyni je jednym z najczęstszych problemów ze zdrowiem psychicznym w Stanach Zjednoczonych.

Choroba współwystępująca w zespołach jest powszechna, a 50% dorosłych z zaburzeniami psychicznymi walczy z dwoma lub więcej zaburzeniami. Medyczne publikacje Psychiatric Times informują o współwystępowaniu lęków i depresji wśród co najmniej 60% dorosłych z zespołami psychiatrycznymi.

W rezultacie współwystępowanie lęków i depresji w 2007 roku stanowiło aż 4 procent wszystkich przypadków medycznych na całym świecie.

W raporcie z Journal of Affective Disorders w 2014 r. opublikowano, że badania kliniczne dotyczące zastosowania elektrostymulacji czaszkowej Alpha-Stim w leczeniu współwystępujących lęków i depresji przyniosły znaczące wyniki.

"Zaburzenia lękowe należą do najbardziej rozpowszechnionych zaburzeń psychicznych i są zwykle leczone lekami i / lub psychoterapią. Kiedy zaburzenia lękowe towarzyszą depresji, to jeszcze bardziej komplikuje proces leczenia."- czytamy w raporcie. "Zgodność z lekiem jest częstym problemem ze względu na niekorzystne skutki uboczne, dlatego są potrzebne nowe skutecznie działające metody leczenia, zapewniające przy tymminimalne efekty uboczne."


Losowe badania metodą podwójnie ślepej próby (wykonane na 115 dorosłych osobach), kontrolujące skuteczność Alpha-Stim jako sposobu leczenia zaburzeń lękowych i depresji towarzyszącej wykazały 94-procentowy spadek lęku i 75-procentowy spadek depresji w okresie 5 tygodni. Jednym z najważniejszych wniosków wynikających z badania klinicznego było stwierdzenie, że uczestnicy "nie zgłaszali żadnych niekorzystnych efektów" podczas korzystania z Alpha-Stim podczas badania.

Dowiedz się więcej o Alpha-Stim >>>

źródło: http://www.alpha-stim.com

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2017
Zaufane Opinie IdoSell
4.78 / 5.00 2441 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-18
100% satysfakcji
2024-05-12
Jestem zadowolony z zakupionego produktu
pixel