Światłoterapia inna niż wszystkie - okulary Luminette 2

2018-09-21

Brak odpowiedniej ilości światła przekłada się na nasze samopoczucie i ogólne funkcjonowanie organizmu. Potwierdzeniem tego bez wątpienia jest fakt, że ok. 10-15% osób cierpi na depresję sezonową, której objawy zaczynają pojawiać się we wrześniu, a słabną dopiero wraz z powrotem dłuższych dni. Cierpisz na brak energii, problemy ze snem, chroniczne zmęczenie, zwiększony apetyt prowadzący do wzrostu wagi, zmniejszone libido? Światłoterapia, stosowana o poranku, może pomóc Ci przywrócić witalność letnich dni!

Ludzki mózg wykorzystuje cykle światła/ciemności do synchronizowania rytmów wewnętrznych, takich jak nastrój, apetyt, trawienie, sen, czy libido. Rytmy dobowe oscylują przez okres 24 godzin, tworząc nasz zegar biologiczny. Gdy zapada noc, mózg zaczyna wydzielać melatoninę, zwaną również „hormonem snu“, pozwalającą na zaśnięcie. Ale wraz ze świtem, gdy zaczyna świecić światło, wydzielanie hormonu zostaje zatrzymane. Dla niektórych osób brak światła oznacza rozregulowanie tych rytmów i wywołuje spadek energii i/lub problemy ze snem.

Problemy z cyklem biologicznym mogą pojawić się również w wyniku tzw. Jet Lag, czyli Zespołu Nagłej Zmiany Strefy Czasowej np podczas długiej podróży samolotem. Przy zmianie strefy czasowej mogą pojawić się bezsenność lub wzmożona senność. W tym wypadku światłoterapia również może pomóc odzyskać lepszą jakość życia.

Od 2005 r. (Amerykańskie Towarzystwo Psychiatryczne) światłoterapia uznawana jest za najbardziej skuteczną terapię rekompensującą brak światła i wspomagającą zwalczanie problemów z zegarem biologicznym, takich jak: przyspieszone lub opóźnione fazy snu, zespół nagłej zmiany strefy czasowej lub praca w nocy.


Okulary do światłoterapii LUMINETTE® są wyposażone w unikalny system optyczny oparty na belgijskich badaniach naukowych. Podczas standardowej terapii światłem czasem trudno pozostać w bezruchu z twarzą skierowaną ku lampie do światłoterapii (na ogół przez 30 minut). LUMINETTE® dostarcza światło, bez ograniczeń związanych z tradycyjnymi lampami do światłoterapii. Niczym zwykła para okularów, LUMINETTE® pozostają w stałej odległości od siatkówki, bez względu na Twoje ruchy i bez oślepiania. Dlatego podczas terapii nie musisz przerywać swoich czynności. Możesz czytać, gotować, wykonywać pracę biurowe, a nawet ćwiczyć jogę. Dzięki innowacyjnemu mechanizmowi optycznemu, strumień światła dostaje się do oczu w naturalny sposób, tak jak słońce, i dociera do dolnych partii siatkówki, obszaru szczególnie bogatego w fotoreceptory (które są niezbędne do wykorzystania działania światła).


Od 2007 r. LUMINETTE® posiada znak CE w zakresie urządzeń medycznych i podlega corocznemu audytowi niezależnej organizacji kontroli (SGS), która upewnia się, że urządzenie jest zgodne z dyrektywą europejską w sprawie urządzeń medycznych: 93/94 CEE. Okulary LUMINETTE® są także zaklasyfikowane jako urządzenie wolne od ryzyka, zgodne z normą IEC 62471.Widmo wykorzystywane przez LUMINETTE® jest wolne od promieni UV i światła podczerwonego.Konstrukcja LUMINETTE® pozwala na regularne i długotrwałe stosowanie. Od powstania w roku 2006 urządzenie to zakupiło 20 000 osób.

Korzystania z LUMINETTE® nie zaleca się osobom cierpiącym ze względu na zmiany w siatkówce lub zwyrodnienie plamki żółtej wynikającej z wieku.

LUMINETTE® jest testowany klinicznie, posiada certyfikat CE i status wyrobu medycznego klasy II(a).

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2018
Zaufane Opinie IdoSell
4.78 / 5.00 2392 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-17
Szybko i sprawnie.
2024-04-14
Fachowa i szybka obsługa klienta, polecam. A do tego duży wybór dobrej jakości produktów, na pewno złożę jeszcze nie jedno zamówienie.
pixel